« Ožujak 2024 »

Nastup našeg učenika na Dječjem festivalu u Pakracu!
Autor: Josip Mažar, 28. 2. 2022.

Učenik 8.c razreda Osnovne škole Zdenka Turkovića, Tin Antunović, nastupio je na Trećem dječjem festivalu domoljubne pjesme „Croatio iz duše te ljubim“ s pjesmom: „Još Hrvatska ni propala“. Festival se održao u subotu 26. veljače 2022., u prostoru Hrvatskog doma „Dr. Franjo Tuđman“ u Pakracu. Organizatori događaja bili su: Udruga hrvatske policije branitelja Pakraca i Lipika, Osnovna glazbena škola Pakrac i Grad Pakrac.

Pakračka gradonačelnica Anamarija Blažević, pozdravljajući goste, djecu i roditelje, istaknula je da obilježavanje obljetnice početka Domovinskog rata nije slavlje, već prisjećanje na najteže godine hrvatske povijesti, posebno danas, kada svjedočimo  ratnim događanjima u Ukrajini i gajimo veliko suosjećanje i solidarnost za ukrajinski narod.

„Djeco, jedan je dom i jedna domovina. Roditelji vas odgajaju u tom smjeru i nemojte zaboraviti što se i na našem području događalo prije 31 godinu, jer kad zaboravimo i ne volimo svoje, tada nismo ljudi koji poštuju tuđe“, poručila je gradonačelnica.

U natjecateljskom dijelu programa, uz našeg Tina nastupilo je još desetero učenika izvođača iz Valpova, Pakraca, Požege, Nove Gradiške i Lipika, a kao gošća festivala nastupila je mlada pjevačica iz Zagreba, Nika Pastuović, u izvođenju nekoliko domoljubnih pjesama.

Za svoj pjevački nastup i vrijedni doprinos ovom festivalu pohvaljeni su svi učenici, s nadom da će sljedeće godine nastupiti još veći broj učenika izvođača. Nakon svog vijećanja, stručni žiri odabrao je i najbolje ovogodišnje izvedbe: prvo mjesto pripalo je učenici Teni Badrov (6. razred OŠ) iz Pakraca s pjesmom: „Moja domovina“, drugi je bio Borna Bešlić (učenik 4. razreda OŠ) iz Valpova s pjesmom; „Moj Vukovar“, dok je treće mjesto osvojila Ela Stjepanović (učenica 8. razreda) iz Pakraca s pjesmom: „Tamo gdje sam rođen“.

Uz to što je svojim pjevanjem obogatio ovaj festival, Tin je i sâm obogaćen pjevanjem i različitim glazbenim interpretacijama drugih učenika izvođača. A bilo je lijepo i u šetnji razgledati grad Pakrac te se upoznati i s ponekom dodatnom znamenitošću ovoga lijepoga grada.

Tekst i fotografije: Elizabeta Štancl, prof.