« Travanj 2024 »

Saborski zastupnik Veljko Kajtazi održao predavanje za učenike!
Autor: Josip Mažar, 26. 5. 2022.

Zaslugom naših učenica 8. razreda (Ene Mikel, Klare Malčić, Ljubice Marković i Magdalene Grgić) jučer je u Kinodvorani u Kutjevu predavanje za učenike od 5. do 8. razreda održao saborski zastupnik 15 nacionalnih manjina Veljko Kajtazi. Ranije tijekom ove školske godine smo Vas izvijestili o uspjehu projektnog tima koji je u sklopu projekta Upshift osvojio 7500 kn za realizaciju svoje ideje - napraviti slikovnicu o jednom uspješnom Romu koji je postao liječnik te prikazati s kakvim problemima se on susretao tijekom svog školovanja.

Učenice su pripremile slikovnicu koja je u završnoj fazi pripreme za tisak. Prilikom svog obraćanja zahvalile su se svima koji su im pomogli u realizaciji svoje ideje: Ljiljani Bernatović Markota koja je lektorirala slikovnicu, pedagogu Josipu Mažaru na koordinaciji projekta, Igoru Pavlovu uredniku Kutjevačkog portala na grafičkoj obradi i pripremi za tisak i udruzi Savez Roma U Republici Hrvatskoj - KALI SARA čijom zaslugom je slikovnica prevedena i na romski jezik. Prijevod su napravili Mirdita Saliu i Veljko Kajtazi. Zbog svega što smo naveli dogovoren je dolazak gospodina Kajtazija koji je zajedno sa svojim suradnicama Ivonom Beus Richenberg, koordinatoricom Romskog kulurnog edukacijskog-centra i Majom Grubišić urednicom romskog portala PHRALIPEN održao predavanje o Povijesti i kulturi Roma.

Prije predavanja prigodno su se obratili ravnatelj škole Milorad Bandalo, učenice iz Projektnog tima te gosp. Veljko Kajtazi koji je učenicama uručio prijevod slikovnice na romski jezik.