« Travanj 2024 »

Ekskurzija učenika 6. razreda!
Autor: Josip Mažar, 16. 5. 2022.

10. svibnja učenici šestih razreda OŠ Zdenka Turkovića prekinuli su tamne godine neputovanja tijekom korone. Buđenje je lakše kada se nekuda putuje tako da smo već u 7 sati u BUSU NA KAT krenuli na put. Prvi grad koji smo posjetili je Karlovac, grad na četiri rijeke. Vjerojatno mnogima ova sljedeća rečenica već curi iz ušiju kao rijeka, ali čut ćete ju još jednom. „Na Mrežnici se Kupa Korana Dobra.“ U Karlovcu smo svratili do našega državnog zaštitnika sv. Josipa u Nacionalnom svetištu svetog Josipa. Zatim je slijedio posjet Aquatici gdje smo naučili o brojnim vrstama slatkovodnih riba. Karlovac smo napustili s lijepim iskustvima i zaputili se u Ogulin stvoriti nova. Ondje smo posjetili Kuću bajki Ivane Brlić-Mažuranić te se susreli s brojnim likovima iz bajki drage nam spisateljice. Razgledavanju je došao kraj i zaputili smo se kući.

.

Tekst: učitelj Dinko Kandjera, mag. prim. educ.

Fotografije: Elizabeta Štancl, prof.

School trip

It was Tuesday 10th May 2022. Early in the morning we gathered in front of school in Kutjevo. First, when the bus arrived, by the way it was a double decker bus, we hurried and picked our seats. We started our trip to Karlovac. In the bus was very interesting. The ones that were on the ground floor say that it was peaceful and the ones above were loud and active. Then, we arrived in Karlovac, where we visited St Josip’s church and Aquatika. We got hungry, but we had to wait 1 hour for our food. After the lunch we went to Pepco, the best part of the trip for some. Next, we got to Ogulin where we visited Ivana Brlić-Mažuranić’s house of Fairy tales. Finally, we were ready to go home, it took us 4 hours to come home to our families.

Text: grade 6th C.