« Rujan 2024 »

Naši učenici sudjelovali na Međužupanijskom natjecanju Mladih Hrvatskog Crvenog križa u Vinkovcima
Autor: Josip Mažar, 30. 4. 2024.

U subotu, 13. travnja, pet učenika naše škole sudjelovalo je na Međužupanijskom natjecanju Mladih Hrvatskog Crvenog križa Brodsko-posavske, Požeško-slavonske i Vukovarsko-srijemske županije, u organizaciji Društva Crvenog križa Vukovarsko-srijemske županije. Održano je u prostorima Tehničke škole Ruđera Boškovića i Srednje strukovne škole Vinkovci.

Učenici koji su sudjelovali su: Andrija Hora (vođa tima), Paola Mikša, Sara Barić, Matea Barić i Stella Svitok.

Kombijem Crvenog križa doputovali smo u Vinkovce u ranim jutarnjim satima. Nakon doručka slijedilo je svečano otvorenje na kojem su natjecatelje pozdravili ravnatelji  škola domaćina te gradskih i županijskih društava Hrvatskog Crvenog križa među kojima je bio i ravnatelj Crvenog križa Požeško- slavonske županije Miroslav Zelenika.

Nakon toga je uslijedilo natjecanje.

Pravo sudjelovanja na međužupanijskoj razini natjecanja imale su pobjedničke ekipe u kategorijama osnovnih i srednjih škola s održanih školskih natjecanja Mladih Hrvatskog Crvenog križa.

U kategoriji Podmlatka Hrvatskog Crvenog križa (osnovne škole) natjecalo se šest ekipa: Osnovna škola Stjepana Radića Oprisavci, Osnovna škola Dragalić, Osnovna škola Vladimira Nazora Vinkovci, Osnovna škola Antuna Bauera Vukovar i Osnovna škola Ivana Kozarca Županja i naša škola.

Ekipe su rotacijom prolazile četiri pozicije: dva testa, jedan iz prve pomoći, a drugi iz povijesti Međunarodnog pokreta Crvenog križa i Hrvatskog Crvenog križa, međunarodnog humanitarnog prava, ljudskih prava i prava djeteta te dva radilišta s praktičnim zadacima iz prve pomoći s po tri ozlijeđene osobe.

Ekipe su pokazale zavidno znanje i u teoretskom i u praktičnom dijelu, a mi smo posebno ponosni na peto mjesto koje su osvojili naši učenici s obzirom da naša škola po prvi puta sudjeluje na takvoj vrsti natjecanja.

Nakon ručka i dodjela priznanja ekipa se u pratnji ravnatelja Crvenog križa i mentorice Helene Kovačić vratila svojim kućama.

Tekst i fotografije: Helena Kovačić, mag. prim. educ.