« Rujan 2024 »

Započela nam je nova školska godina!
Autor: Josip Mažar, 10. 9. 2024.

Za nama je drugi nastavni dan u kojem su se stariji učenici prilagođavali na povratak u školske klupe te upoznavali s novim učiteljima, udžbenicima, rasporedom sati, pravilnicima, prostorima... Za neke je noć s nedjelje na ponedjeljak bila zasigurno i neprospavana, a ponedjeljak je započeo s puno uzbuđenja pred nepoznatim. Kod nekih se uvukao i mali strah… Sve je to bio dio prvog nastavnog dana za naše nove prvašiće kojima je to jučerašnje sjedanje u školske klupe bilo prvo nakon dugih bezbrižnih godina.

Za ovogodišnje prvašiće (njih ukupno 47 u našoj školi) po prvi puta smo organizirali zajednički program u prostorima blagovaonice u Kutjevu. Izrazitu čast i zadovoljstvo na početku nove nastavne godine pružili su nam gosti - županica Požeško-slavonske županije Antonija Jozić, gradonačenik Grada Kutjeva Josip Budimir, pročelnica Upravnog odjela za obrazovanje kulturu i sport Sunčica Bajić  i župnik župe BDM Kutjevo Josip Marić.

Na početku programa pjesmom su sve prisutne pozdravili učenici 2.a razreda. Potom su se svim okupljenima obratili i zaželjeli uspješnu novu školsku godinu ravnatelj škole Milorad Bandalo, županica Antonija Jozić, gradonačelnik Josip Budimir i školski pedagog Josip Mažar. Uslijedio je zajednički blagoslov i molitva koju je predvodio župnik Josip Marić.

Nakon kraće okrijepe u blagovaonici učenici su se sa svojim učiteljicama prvih razreda Snježanom Ilić, Anom Mažar, Marijom Marijanović, Tajanom Andrišek Kamenčak, Kristinom Filipović i Antonijom Peroutkom uputili u učionice u kojima su proveli idući školski sat.

Na taj način je započela nova školska godina u kojoj i ovim putem svim učenicima, djelatnicima škole i roditeljima želimo uspješan rad i ugodno radno okruženje.