« Ožujak 2024 »

Rezultati kviza "Nije tajna - lektira je sjajna"
Autor: Martina Nikolić, 24. 2. 2016.

U utorak, 23. veljače, održana je školska razina kviza iz lektire „Nije tajna – lektira je sjajna“.  Ove godine sudjelovalo je četiri ekipe trećaša  (MŠ Kutjevo, PŠ Vetovo, PŠ Tominovac, PŠ Grabarje) te četiri ekipe petaša.

Ekipe imaju tri člana koji skupno odgovaraju na pitanja.  Kviz se provodi treću godinu zaredom u  organizaciji Županijskog vijeća stručnih suradnika školskih knjižničara Požeško-slavonske županije.

Treći razredi su pripremali Jurnjavu na motoru Slavka Kolara te svima poznatog Čarobnjaka iz Oza. Najbolja ekipa ostvarila je čak 49 bodova od mogućih 50, a to su učenice kreativnog imena „Cure za 5“ – učenice Laura Pastierik, Dijana Vasilj i Lana Nikolić iz MŠ Kutjevo. Najbolja ekipa dobila je diplomu za osvojeno 1. mjesto te izravno sudjelovanje na županijskom natjecanju dok su ostali sudionici kviza dobili zahvalnice za sudjelovanje i uloženi trud.

„Cure za 5“

Trojica u Trnju te Mrvice iz dnevnog boravka pokazale su se kao malo zahtjevnije lektire za učenike petih razreda. Pobjednici – Zmajevi ostvarili su 36 bodova od mogućih 50 dok je najslabija ekipa imala tek 23 boda. Zmajevi odnosno tri djevojke iz 5.b razreda – Ena Jugović, Anđela Marković i Lana Valentić  tako su se plasirale na županijsko natjecanje  koje će se održati krajem travnja u Gradskoj knjižnici Požega. Pobjednice su također dobile diplome, a ostali sudionici kviza zahvalnice.

"Zmajevi"

Čestitke našim pobjednicima i želimo im puno uspjeha na županijskom natjecanju!