« Travanj 2024 »

„Nije tajna - lektira je sjajna“ - 1. mjesto u županiji - kategorija 5. razredi
Autor: Martina Nikolić, 27. 4. 2016.

Gradska knjižnica Požega jučer je ugostila učenike osnovnih škola i njihove mentore na županijskom natjecanju iz kviza „Nije tajna – lektira je sjajna“.

Naša škola sudjelovala je s dvije ekipe i ostvarila odlične rezultate.

Nakon održanog školskog natjecanja učenice trećih i petih razreda su se marljivo pripremale za županijsko natjecanje iz kviza. Ekipu trećih razreda je pripremala učiteljica Melita Kuščer dok je ekipu petih razreda (5. b) pripremala knjižničarka Martina Marić.
Svaka ekipa morala je pripremiti 3 knjige:

3. razred - učenice Lana Nikolić, Laura Pastierik, Dijana Vasilj

Kolar: Jurnjava na motoru

Baum: Čarobnjak iz Oza

Pilić: Nemam vremena

učenice 3. razreda

5. razred - učenice Ena Jugović, Anđela Marković, Lana Valentić

Pilić: Mrvice iz dnevnog boravka

Pavličić: Trojica u Trnju

Gavran: Zaljubljen do ušiju

učenice 5. razreda

Na županijskom natjecanju sudjelovalo je 13 škola, a natjecalo se ukupno 75 učenika trećih i petih razreda. Natjecanje je bilo u dvije kategorije (treći i peti razredi), a učenici su morali ogovoriti na ukupno 60 pitanja iz sve tri zadane knjige.

pripreme za kviz

kviz

Također je bio i organiziran obilazak Gradskog muzeja Požege gdje su se učenici mogli ukratko upoznati s poviješću svoga zavičaja.

Za vrijeme iščekivanja rezultata učenici i mentoru su imali malu zakusku te su uživali na dječjem odjelu Gradske knjižnice.

u iščekivanju rezultata

na dječjem odjelu Gradske knjižnice

Organizatori kviza odlučili su kako će proglasiti samo najbolje ekipe iz svake kategorije (1., 2. i 3. mjesto) te da neće ostale ekipe rangirati kako nitko ne bi bio zadnji. Svi su svjesni koliki trud je bio uložen u pripreme za natjecanja i zato su odlučili da zaista nije potrebno da netko bude zadnji već su odlučili istaknuti samo one najbolje.

proglašenje najboljih ekipa

A najbolji su bili:

3. razred

1. mjesto: OŠ Antuna Kanižlića, Požega (PŠ Vidovci) - Patricija Starčević, Petar Starčević i Tvrtko Janković
2. mjesto: OŠ Julija Kempfa, Požega - Aneta Jurilj, Klara Safundžić i Marija Vidović
3. mjesto: OŠ Dobriše Cesarića, Požega - Filip Čutura, Emina Gitt i Gabriel Šunjo

5. razred

1. mjesto: OŠ Zdenka Turkovića, Kutjevo - Ena Jugović, Anđela Marković i Lana Valentić
2. mjesto: OŠ Julija Kempfa, Požega - Jurica Mandić, Luka Miloš i Niko Pisker
3. mjesto: OŠ "Ivan Goran Kovačić", Velika - Ana Lovrenović, Ana Zeba i Luka Adžić

predstavnice OŠ Zdenka Turkovića Kutjevo

Čestitke našim učenicama trećih razreda za sudjelovanje!

Čestitke učenicama petih razreda na sudjelovanju i izvrsnom rezultatu!