« Travanj 2024 »

Bili smo domaćini Vjeronaučne olimpijade, naša ekipa natjecanje završila na izvrsnom 2. mjestu!
Autor: Josip Mažar, 1. 2. 2018.

U srijedu 31. siječnja 2018. godine naša Škola je bila domaćin Vjeronaučne olimpijade, međuškolskog natjecanja za učenike Požeško-slavonske županije. Tema ovogodišnje Vjeronaučne olimpijade je bila „Kršćani na putu dijaloga“. Natjecanju je pristupilo 14 škola, a svaku školu je predstavljao tim od 4 učenika. Najuspješniji tim su bili učenici OŠ braće Radića iz Pakraca s mentoricom Ivanom Turuk  koji su prikupili 344 boda. Naša Škola zauzela je, izvrsno, 2. mjesto s ukupno 313 bodova, a predstavljali su je učenici Krešimir Dukmenić, Anđela Marković, Mihaela Mikić i Ivan Miškić. Njihov mentor bio je vjeroučitelj Milorad Bandalo. Treće mjesto na natjecanju zauzela je Katolička osnovna škola iz Požege s ukupno 311 bodova. Njihov mentor je bio vjeroučitelj Ivica Bošnjak.

Natjecanju je prethodio uvodni program na kojem su nastupili učenici Malog zbora sa svojom mentoricom, učiteljicom Elizabetom Štancl koji su izveli tri pjesme i vjeroučitelj Miroslav Peroutka koji je održao uvodnu molitvu.

Nakon toga uslijedila je pozdravna riječ predsjednika Povjerenstva vjeroučitelja Pileta Miškića koji je u svom izlaganju pozdravio sve sudionike i njihove mentore, zahvalio se Školi Kutjevo koja je prihvatila organizaciju ovogodišnjeg natjecanja te naglasio veliku važnost današnje teme za sve stanovnike naše biskupije, ali i šire.  Natjecanje je službeno otvorio ravnatelj naše Škole Miljenko Crnjac, koji je pozdravio sve okupljene i zaželio im ugodnu dobrodošlicu u našu školu i puno uspjeha na natjecanju.

Nakon završetka natjecanja učenici su imali ručak i druženje, dok su članovi Povjerenstva ispravljali testove.

Na kraju je uslijedilo proglašenje pobjednika te dodjela priznanja i nagrada najboljim ekipama. Konačne rezultate možete pogledati ovdje.

3. mjesto - Katolička osnovna škola - Požega - 311 bodova

2. mjesto - OŠ Zdenka Turkovića, Kutjevo - 313 bodova

1. mjesto - OŠ braće Radića, Pakrac - 344 boda

Uz nagrade za najbolje ekipe dvoje učenika primilo je nagradu i za najuspješnije riješen ispit, oboje su imali 93% uspješne riješenosti, a to su bili učenica Mateja Mladić iz OŠ braće Radića iz Pakraca i Krešimir Dukmenić, učenik 7. razreda naše Škole.

Završni blagoslov svim učenicima i učiteljima uputio je đakon iz župe Rođenja BDM-a Kutjevo Josip Prpić.

Još jednom čestitamo najuspješnijim ekipama i nagrađenim učenicima, a za poziv na Regionalno (Biskupijsko natjecanje) ćemo morati još malo pričekati dok dobijemo rezultate iz drugih županija. Za sada je sigurno da će našu Županiju predstavljati tim OŠ braće Radića iz Pakraca, a nadamo se da će i naša Škola u ukupnom poretku škola s Požeške biskupije biti među 10 najuspješnijih rezultata sa Županijskog natjecanja te samim time ostvariti pravo sudjelovanja na Biskupijskom natjecanju.

Ljestvica_konacnog_poretka.pdf (286.89 KB)