Osnovna škola Zdenka Turkovića Kutjevo

« Veljača 2021 »

E-usmjeravanje

Ispis statistike od 25. 10. 2017.

Šah uz školu

"Plastičnim čepovima do skupih lijekova"
Autor: Josip Mažar, 7. 2. 2018.

Od ove školske godine naša Škola se uključila u projekt Udruge oboljelih od leukemije i limfoma Hrvatske,  „Plastičnim čepovima do skupih lijekova“. U akciju su se do sada već uključile i druge škole, tvornice, poduzeća, vrtići, udruge i mnogi drugi... Naša glavna aktivnost u školi je prikupljanje plastičnih čepova, koje, nakon što skupimo veći broj kilograma, šaljemo za Čakovec gdje je i sjedište Udruge.

Nakon što zaprimi čepove, Udruga ih u suradnji sa Zadrugom Halycanum prvo sortira, a potom i reciklira i/ili prodaje ili stvara nove proizvode. Sredstvima dobivenim od prodaje sirovina ili novih gotovih proizvoda sufinanciraju nabavku skupih lijeva za liječenje teških malignih bolesti u slučaju da ih ne sufinancira HZZO.

Nadam se da će se ovoj akciji odazvati veliki broj Vas, ne samo učenika i djelatnika Škole, već i mještana svih naselja iz kojih dolaze naši učenici. Osim toga, ovaj projekt ima i edukativni karakter, a to je zaštita okoliša, jer je jednom čepu u prirodi potrebno čak 500 godina da se biološki razgradi.

Plastične čepove možete donijeti u bilo koju od naših škola. Čepove će preuzeti pedagog, koji će ih proslijediti Udruzi.

Unaprijed hvala svima na sudjelovanju!

Priloženi dokumenti:
Plasticnim_cepovima_do_skupih_lijekova.pdf (289.12 KB)

"Plastičnim čepovima do skupih lijekova"
Autor: Josip Mažar, 7. 2. 2018.

Unaprijed hvala svima na sudjelovanju!

Priloženi dokumenti:
Plasticnim_cepovima_do_skupih_lijekova.pdf (289.12 KB)