« Travanj 2024 »

Zdrav za 5 - Na putu da postanemo bolji!
Autor: Josip Mažar, 18. 5. 2018.

Danas je u  matičnoj školi održan događaj pod nazivom "Zdrav za 5". U sklopu ovog događaja imali smo organizirane razne radionice u kojima su sudjelovali učenici i djelatnici škole. Cilj današanjeg dana bilo je poticanje zdravih načina života bez sredstava ovisnosti i razvijanje ekološke svijesti. U školi smo ugostili djelatnike MUP-a Požeško-slavonske županije koji su glavni organizatori ove aktivnosti, djelatnike DVD-a Kutjevo, djelatnike Krim policije, djelatnike Interventne policije i djelatnike Crvenog križa Požeško-slavonske županije. Potporu ovom događaju dao je i gradonačelnik Budimir.

Zdrav za 5 je projekt koji se već 6 godina uspješno provodi na razini cijele Repubike Hrvatske, a osim Ministrastva unutrašnjih poslova u projektu sudjeluje i Ministrastvo znanosti i Ministrarstvo zdravlja. Dašanji događaj je bio koncipiran na način da su učenici u prvom dijelu bili podijeljeni u radionice - sadnja biljki, drveća i uređenje prostora ispred škole (zahvaljujemo gospođi Ivani Mijoković na stručnoj pomoći), likovna radionica, sportske aktivnosti za učenike 5.-6. razreda (potezanje užeta, utrka na rolama, utrka s kutijama) te sportske aktivnosti za učenike 1.-4. razreda (napuniti kantu s vodom, skakanje u vrećama i igra razvrstavanja otpada).

Nakon toga uslijedio je zajednički dio gdje su se učenici mogli upoznati s tehnikom uzimanja otisaka, registrirati svoj bicikl, pregledati policijsku opremu (maricu, motore, uniformu, kacige...), poigrati se s plišanim igračkama ili se osvježiti pićem koje su donijeli djelanici Crvenog križa Požega.

Za završetak današnjeg susreta djelatnici DVD-a Kutjevo su izveli nekoli vježbi: podmaladak DVD-a Kutjevo je prezentirao svoj rad u vježbi spretnosti punjenja posuda i usmjeravanja mlaza, dok su stariji djelatnici prezentirali gašenje požara vatrogasnim aparatom, puštanje mlaza i na kraju spektakularno spuštanje konopom iz korpe s visine od 15-ak metara.

Kao što smo ranije i napisali ovim aktivnostima želimo mladima ukazati na štetnost alkohola, opojnih droga, kocke i igara  na sreću, te usmjeriti pojedinca na zdrav život.

Još jednom zahvaljujemo svim insitucijama na dolasku u našu školu i radujemo se ponovnim susretima.

Pobjednici sportskih aktivnosti:

Štedimo vodu 2.b, štedimo vodu 4.a, razvrstavanje otpada 1.a, razvrstavanje otpada 4.b

U fotogaleriji možete pronaći sve fotografije s ovog događaja.