« Ožujak 2024 »

Obilježavanje 9. Svjetskog dan tablice množenja!
Autor: Josip Mažar, 7. 10. 2019.

4. listopada ove godine prvi smo puta sudjelovali u obilježavanju Svjetskog dana tablice množenja (WMTD -World Multiplication Table Day). Ove godine su u obilježavanju Svjetskog dana tablice množenja sudjelovale 5 862 škole iz cijelog svijeta. Projekt  je pokrenuo Andrzej Grabowski, matematičar iz Poljske, a ovo je ukupno 9. Svjetski dan tablice množenja.

Glavna svrha projekta je popularizacija matematike pa smo se pokušali prisjetiti osnovnih pravila i svojstava množenja na zabavan i neobičan način. Učenici su ponavljali tablicu množenja kroz različite zabavne igre i međusobno se natjecali u poznavanju tablice množenja. Uz učenike 3., 4., 5., 6. i 7. razreda matične škole, pod vodstvom učiteljica Melite Kuščer, Snježane Ilić, Marije Bajić i Marijane Karničnik u natjecanju su sudjelovali i učenici 4. razreda iz PŠ Bektež pod vodstvom učiteljice Martine Metić, te učenici 3. i 4. razreda iz PŠ Grabarje pod vodstvom učiteljica Ines Javora i Ane Previšić. Na natjecanju su koristili kartice koje je osmislio Andrzej Grabowski.

Kako je moto ovogodišnjeg Svjetskog dana tablice množenja: „Djeca provjeravaju znaju li odrasli tablicu množenja!“, učenici 5. a i b, te 7. a i b razreda pod vodstvom Marijane Karničnik odlučili su na Trgu graševine ispitati slučajne prolaznike znaju li i oni tablicu množenja. Većina prolaznika rado se odazvala ovoj akciji i mi im ovim putem još jednom zahvaljujemo.

Nadamo se da će obilježavanje Svjetskog dana tablice množenja postati tradicija u našoj školi i da ćemo sve ovo ponoviti i nagodinu.