« Prosinac 2020 »

Nacionalni informacijski sustav prijava i upisa u srednje škole

Web stranica za prijavu za upis u srednju školu - https://srednje.e-upisi.hr/#/

Dragi naši osmaši,

bliži se kraj još jedne školske godine, Vama osme po redu koja donosi novine za Vas. Završavate osmi razred, s tim i osnovno školovanje. Nadam se da ćete svi uspjeti uspješno završiti osmi razred kako bi mogli prijeći na idući korak, a to je upis u 1. razred srednje škole. Kako bi Vam sve to olakšali i upoznali Vas sa cijelim postupkom u drugom obrazovnom razdoblju ćemo s vama odraditi teme kako bi vas što bolje upoznali s postupkom i što bolje vam pomogli u vašem odabiru nastavka školovanja.

Dokumenti koji su donešeni za upise u srednju školu u šk. godini 2023.-2024.

Ministar Znanosti i obrazovanja Radovan Fuchs donio je Odluku o upisima učenika u srednju školu za školsku godinu 2023.-2024. Možete ju pogledati u poveznici:

ODLUKA O UPISU UČENIKA U 1. RAZRED SREDNJE ŠKOLE U ŠKOLSKOJ GODINI 2023./2024.

Cijelo vrijeme ćemo vas obavještavati o informacijama koje zaprimimo.

Do kraja nastavne godine planiramo organizirati još jedan zajednički roditeljski sastanak za sve osme razreda ne kojem ćemo roditelje upoznati s procesom upisa u 1. razred srednje škole.

Kako bi se dodatno informirali možete pronaći obavijesti na web stranicama srednjih škola koje želite upisati, na stranicama  stranicama Hrvatskog zavoda za zapošljavanje www.hzz.hr, na stranicama: www.skole.hr i na web stranici e-usmjeravanje.hzz.hr

Ovim putem bismo i Vas zamolili da pogledate sadržaje još portala klikom na poveznicu cisok.hr srednja.hr i ucenici.com

Cilj portala je na jednom mjestu objediniti sve relevantne informacije o postupku upisa u srednju školu za narednu školsku godinu i učiniti ih dostupnim svim školarcima i njihovim roditeljima kako bi im olakšali i pojasnili postupak upisa.

Ovdje su linkovi na programe za ispitivanje Vaših sposobnosti, interesa i kompetencija:

E-usmjeravanje - Moj izbor - upitnik interesa i kompetencija

Upitnik za samopocjenu osobina - HZZ

Karijera

Poveznica za upis u učeničke domove - https://domovi.e-upisi.hr/#/