« Ožujak 2024 »

Dan sigurnijeg interneta u razrednoj nastavi
Autor: Jelena Romić, 9. 2. 2021.

Svake veljače u drugom tjednu obilježava se diljem svijeta Dan sigurnijeg interneta kojemu je cilj promicanje sigurnosti te zaštite djece i mladih na internetu.

Povodom obilježavanja Dana sigurnijeg interneta, ove školske godine učenici razredne nastave OŠ Zdenka Turkovića, PŠ Tominovac, PŠ Grabarje i PŠ Vetovo ponovili su i dodatno se informirali o sigurnosti i zaštiti djece na internetu.

S obzirom kako su u prvom polugodištu učili o E-svijetu, ovaj tjedan ponovili su o naučenome uz već ranije izrađene plakate i proširili svoje znanje te stvorili nove vještine i sposobnosti služeći se digitalnom tehnologijom.

Uz različite nastavne aktivnosti dodatno su se informirali o sigurnosti na internetu, a korištenjem digitalnih alata stvarali su digitalne sadržaje vezane uz zadanu temu, koje su i objavljivali na virtualnoj ploči Lino.it te u svojoj virtualnoj učionici Edmodo.

Ponovili su o dobrim stranama interneta te su se učenici upoznali s mrežnim preglednicima namijenjenima djeci (Kiddle, KidRex) i zanimljivim sadržajima koje mogu pretraživati na internetu, kao što su virtualne šetnje muzejima, zoološkim vrtovima, zanimljivim lokacijama u svijetu i Hrvatskoj…

Kako bi se osvijestili o sigurnosnim problemima na internetu, učenici su gledali različite edukacijske video uratke te naučili stvarati sigurne lozinke. Svoje znanje provjerili su uz igru Interland, osmišljenu u sklopu Budi Internet genijalac kurikuluma, kojoj i vi možete pristupiti jednim klikom na poveznici ovdje.

Za dodatne informacije te edukaciju učenika i roditelja, možete pristupiti raznim edukacijskim materijalima i poveznicama koje su besplatno objavljene na stranicama HAKOM-a, Centra za sigurniji Internet te Sini.hr, a sve to možete pronaći i na jednom mjestu ovdje.

Zajedno podignimo svijest o sigurnosnim problemima interneta!