Datum objave: 16. prosinca 2025.
Kategorija: Naslovnica

Ekrane koristimo odgovorno!

U sklopu Mjeseca borbe protiv ovisnosti, koji se obilježava od 15. studenog do 15. prosinca, u našoj je školi, u utorak 10. prosinca, održana radionica posvećena temi pretjeranog korištenja ekrana i njihovom utjecaju na zdravlje i razvoj djece. Radionici su prisustvovali učenici 1.a, 2.a i 2.b razreda, koji su imali priliku naučiti kako uspostaviti zdravu ravnotežu između digitalnog i stvarnog svijeta.

Kako bi se učenicima približila tema ovisnosti na njima razumljiv način, učenicima je pročitana slikovnica Vitez Akul i Kralj koji se preigrao. U nastavku su učenici sami, kroz zajednički rad u skupinama, zaključili koje su sve posljedice pretjeranog korištenja ekrana — od zanemarivanja školskih obaveza i prijatelja do utjecaja na san i raspoloženje. Naglasak je stavljen na pronalaženje zdrave ravnoteže između digitalne zabave, školskih obaveza, igre na otvorenom i druženja uživo.

Glavna poruka radionice glasi: Ekrane koristimo odgovorno!

Tekst: Ana Mažar, dipl. učitelj
Fotografije: Melita Kuščer, dipl. učitelj

Pročitajte još

Završna priredba u PŠ Tominovcu

Završna priredba u PŠ Tominovcu

Učenici PŠ Tominovac održali su svoju završnu priredbu u školskom dvorištu pod suncem. Sunce je, istina, malo pretjeralo sa svojom ulogom, ali nije uspjelo nadsjati naše učenike. Oni su, bez puno filozofije, pokazali što znači vježbati, truditi se i ne odustati kad...

Skip to content