Bili smo u posjeti poljoprivrednim gospodarstvima Ribičić i Vido u Grabarju!
Autor: Josip Mažar, 9. 6. 2022.

U sklopu Nacionalne strategije Školska shema voća i povrća te mlijeka i mliječnih proizvoda u našoj školi su provedene sljedeće prateće obrazovne mjere: organiziranje satova kušanja voća i povrća i mlijeka i mliječnih proizvoda te posjet poljoprivrednim gospodarstvima. U Projektu su danas sudjelovali učenici osmih razreda. Posjetili smo dva obiteljska poljoprivredna gospodarstva "Ribičić" i "Baka Ljuba".

U  obitelji Ribičić učenici su obišli farmu krava nakon čega su kušali i ocjenjivali domaće mliječne proizvode. Obitelj Marije i Ivice Ribičić pokazala je čime se sve bavi u svome poslu, a stručno vodstvo pružio  nam je savjetnik Uprave za stručnu podršku razvoju poljoprivrede g. Tomislav Mikel.

Nakon posjete obitelji Ribičić, uputili smo se na imanje „Baka Ljuba“ kod obitelji Vido. Oni su nam pokazali svoje voćnjake, učenici su imali prilike ubrati i kušati trešnje, višnje, maline… Nakon obilaska voćnjaka obitelj Vido pripremila je degustaciju domaćih proizvoda od voća i povrća, voćnih kolača, a šećer na kraju bile su palačinke sa domaćim pekmezima. A kako nam je bilo pogledajte u galeriji jer slike govore više od riječi.

Zahvaljujemo se obiteljima Ribičić i Vido na prekrasnom gostoprimstvu, a g. Tomislavu Mikelu na stručnom vodstvu.

Tekst: Milorad Bandalo, dipl. teolog