« Travanj 2024 »

Mia Štivić, uspješna učenica OŠ Zdenka Turkovića, Kutjevo u Odjecima 2022./2023. Naklade Ljevak
Autor: Josip Mažar, 29. 1. 2024.

U petak 26. siječnja 2024. godine održana je završna svečanost dodjela nagrada i priznanja literarnog natječaja Odjeci. Susret uspješnih učenika literaraca u Odjecima što ga po 18. put uspješno održava Naklada Ljevak održan je u hotelu Dubrovnik u Zagrebu. Proglašena su 3 najuspješnija rada, a onda najbolji radovi po županijama Republike Hrvatske. Kao najuspješniji literarni rad Požeško-slavonske županije proglašen je sastav „Kakva bi to tica bila“ Mie Štivić, učenice 7. razreda OŠ Zdenka Turkovića, Kutjevo za 2022./2023. od članova Povjerenstva u sastavu: Nada Mihaljević i Mladen Kopljar. Svečanu dodjelu nagrada moderirala je prof. dr. sc. Dubravka Težak.

Svi su učenici čitali svoje radove, a onda su popraćeni vrlo lijepim riječima članova Povjerenstva koji su istaknuli važnost svakog rada i zašto je uspješan. Mijin rad je komentirala književnica Nada Mihaljević ukazujući na autentičnost opisa narodne nošnje i naziva za koje ni sama nije čula. Mijina mentorica bila je prof. Ljiljana Bernatović Markota.

Učenici i mentori su nagrađeni vrijednim nagradama, knjigama, zahvalnicama i priznanjima, a onda je slijedio svečani domjenak gdje su se svi okrijepili  za švedskim stolom ukusnim delicijama, slasticama, sokovima i sl.

U Zbornik literarnih radova uvršteno je još 5 radova naših učenika: Ivona Bošnjak: Matićevac, Mia Grlić: Pod velikim odmorom, Paola Mikša: Slavonijo srca moga, Tena Prpić: Ti i ja, Kristina Lukačević: Trg graševine.

Čestitke učenicima sa željom da se i dalje nastave baviti lijepim izričajima u svojim pjesmama i sastavcima a njihovoj mentorici prof. Ljiljani Bernatović Markota veliko hvala za sve što je činila za svoje učenike i svako dobro u zasluženoj mirovini.

Učenica Mia Štivić bila je u Odjecima u pratnji svoje prijateljice Matijane Jugović i ravnatelja škole Milorada Bandala.

Tekst i fotografije: Milorad Bandalo, dipl. teol.