Naš Dominik uspješan je i u Europi
Autor: IVANA MARKOVIĆ, 3. 4. 2013.

Dominik Budimir, desetogodišnji učenik 4. razreda naše škole i ove godine ostvario je međunarodni uspjeh. Sudjelovao je na natjecanju Begegnung mit Osteuropa koje je organizirala Vlada u Münsteru i Ministarstvo kulture njemačke savezne pokrajine Sjeverna Rajna  i Vestfalija. Na jubilarno 60. natjecanje pristiglo je  više od 1 500 uradaka djece iz Njemačke te Središnje i Istočne Europe. 32 ugledna člana povjerenstva, koje je sastavljeno od uglednih  likovnih umjetnika, pisaca, nastavnika  i ostalih stručnjaka, proglasio je Dominikov rad pobjedničkim.

Kroz temu Verzaubert euere Welt, Dominik je rabeći različite materijale, prikazao svoje omiljeno i poznato mjesto u okruženju, u potpuno novom iznenađujućem svjetlu. Poticaj za rad bio mu je lektirni  naslov Šuma Striborova I. B. Mažuranić. Osmislio je, nacrtao, a potom i izradio Domaće u 3 dimenzije. Svoje kamene kućice omotao je folijom i tako je nastalo zadivljujuće Srebrno Selo. Selo s neobičnim stanovnicima smjestio je u snježnu šumu gore Krndije. Sve skupa ovjekovječio je fotografijama. Na kraju je nastala slikovnica za koju je i tekst napisao sam Dominik.. U tom čarobnom svijetu postoje Domaći i Srebrno Selo u kojemu su svi ljudi sretni, sjećaju se svojih bližnjih, misle na njih, vole ih, pomažu svojom dobrotom.

Za svoju slikovnicu Dominik i njegova mentorica učiteljica Marija Kukić nagrađeni su putovanjem u  Njemačku. Samo 10 učenika iz Istočne i Srednje Europe proglašeno je nacionalnom pobjednicima i imaju čast osobno u pratnji mentora otputovati na studijsko putovanje i dodjelu priznanja. Tamo će boraviti od 24. do 29. lipnja. Čestitke!!!

Tekst napisala: učiteljica Marija Kukić