Obilježili smo Dan planeta Zemlje
Autor: IVANA MARKOVIĆ, 24. 4. 2013.

U našoj školi 22. travnja učenici PŠ Mitrovac i 4. razreda matične škole obilježili su Dan planeta Zemlje.

Učenici 4. razreda, zajedno sa svojom učiteljicom Marijom Kukić, imali su organiziranu izvanučioničku nastavu u kojoj su integrirali sadržaje više nastavnih područja: Šuma životna zajednica, Zdrava prehrana, Boravak i igre na svježem zraku te Čuvanje i zaštita okoliša. Nije bilo sokova, salame, grickalica, slatkiša, već su učenici pili vodu i jeli integralno pecivo i voće. Na odlasku su sve papiriće, ostatke jabuka, kore banana i naranči skupili u jednu vreću i odnijeli do prve kante za smeće tako da iza sebe nisu ostavili čak ni tragove svojih stopa.

U PŠ Mitrovac održana je radionica za roditelje. Tema je bila humano ponašanje, a cilj osvijestiti kod odraslih potrebu za očuvanjem našeg planeta. Učenici su ovaj puta bili mali učitelji te su uz različite aktivnosti (igrokaze, ples, pjesmu, izvođenje pokusa, natjecanje) prisjetili svoje roditelje kako su i oni jednom bili čuvari prirode.  Izrađivali su znakove za zaštitu prirode te ih postavili na divlje odlagalište otpada koje se nalazi na ulazu u selo.

Na Dan planeta Zemlje posadili su cvijeće i povrće, a od starog materijala (stare cigle, panjevi, daske) napravili učionicu u prirodi ispred škole te nekoliko sprava za tjelesnu i zdravstvenu kulturu.