Učenici PŠ Grabarje posjetili narodnu i školsku knjižnicu
Autor: Martina Nikolić, 1. 4. 2022.

Četvrtak, 31.3., učenici PŠ Grabarje zajedno s učiteljicama uputili su se prema Kutjevu. Posjetili su Narodnu knjižnicu Kutjevo, knjižničarke Mirjana i Renata su iz dočele u veselom raspoloženju.

Knjižničarka Mirjana ih je provela kroz knjižnicu, objasnila im gdje se što može pronaći i vidjeti. Nakon toga im je knjižničarka Renata pročitala bajku, Palčicu, dobili su mali zadatak, odgovoriti na neka pitanja i obojiti crtež, bojanje crteža im se jako svidjelo. Zatim su proučavali igre, na policama pronalazili zanimljive naslove, imali su mnogo pitanja, knjižničarke su im s veseljem odgovarale.

Zahvalili smo se knjižničarkama i uputili se prema školi, tamo ih je dočekala hrana kojoj su se obradovali.

Knjižničarka Martina ih je upoznala s radom, pravilima ponašanja, knjigama, te ih je provela kroz knjižnicu. Učenicima je pokazala kako se odvija posuđivanje knjiga te kako koju knjigu mogu pronaći na policama.

Zatim su učenici sami istraživali, te igrali društvene igre. Tako je došao kraj našem izletu i posjetu knjižnica u Kutjevu. Učenici su zadovoljni i sretni krenuli svojim kućama puni dojmova o knjižnicama, zanimljivim naslovima i igrama.