Posjetili smo Savez Roma Kali Sara u Zagrebu!
Autor: Josip Mažar, 7. 7. 2022.

U srijedu 6. lipnja četiri učenice 8. razreda Ena, Klara, Ljubica i Magdalena su zajedno s ravnateljem Miloradom Bandalom i školskim pedagogom Josipom Mažarom posjetile Savez Roma u Republici Hrvatskoj KALI SARA u Zagrebu. Bio je to uzvratni posjet navedenoj Udruzi koja nas je posjetila u svibnju 2022. godine. Glavni razlog našeg uzvratnog posjeta je bilo uručivanje slikovnice „“Jedno“ („Jekh“) koja je tiskana u 200 primjeraka na hrvatskom i romskom jeziku. Više o slikovnici možete pročitati u našim prethodnim objavama. Ako ju želite pročitati možete ju pronaći u našoj knjižnici.

Prilikom uzvratnog posjeta toplu dobrodošli su nam pružili svi zaposleni članovi Saveza Roma i volonteri. Na početku posjeta sve su nas pozdravili saborski zastupnik gosp. Kajtazi, predsjednica Saveza Roma Suzana Krčmar, koordinatorica Romskog kulurnog edukacijskog-centra Ivona Beus Richenberg i Maja Grubišić urednica romskog portala PHRALIPEN. Nakon toga domaćini su nam pokazali svoje prostore, a tijekom posjeta autorice slikovnice, ravnatelj i pedagog su dali i intervjue za radio KALI SARA Hrvatska. Ovom prilikom još jednom zahvaljujemo domaćinima na gostoprimstvu te srdačnoj i toploj dobrodošlici. Veselimo se novim budućim projektima.

Poslije posjeta Savezu Roma prošetali smo centrom Grada Zagreba i usput se malo okrijepili. U popodnevnim satima sretno i sigurno smo se vratili našim domovima.