Od Bekteža, Gradišta i Kule do velike škole u Kutjevu
Autor: Marija John Ament, 11. 10. 2022.

Đaci područnih škola Bektež, Gradiše i Kula uputili su se 6.10. na malo putovanje, no kuda će učiteljice Ana, Martina i učitelj Dinko svoje đake odvesti nego u školu.
Tako smo posjetili svoju matičnu školu u Kutjevu gdje nas je dočekala knjižničarka i ugodno primila u svoje carstvo knjiga.
U područnim školama su pretežno kombinirani razredi i nemamo knjižnice pa je nekima ovo bio prvi susret sa školskom knjižnicom o kojoj su slušali samo od starije braće i sestara, a tko zna pričaju li oni istinu.

Stoga nas je knjižničarka naučila svemu što učenik mora znati o knjižnici i pravilima ponašanja. Znanje smo ponovili i utvrdili društvenom igrom o knjižnici.
Lagano nam je ponestajalo goriva za mozak pa smo se uputili u školsku kuhinju gdje nas je okrijepio i pripremio za nova iskustva kuhar Vlado i kuharica Maja.
Slijedilo je velik ples! Spojili smo se s ostalim razredima matične škole i zaplesali na radionici Ilijane Lončar. Vrlo brzo smo razgibali ukočene kosti novim plesnim koracima.
Nakon plesa smo otišli na kratku šetnju do još jedne knjižnice, tako da možemo reći kako smo obišli sve knjižnice grada Kutjeva.
U Narodnoj knjižnici Kutjevo nas je dočekala knjižničarka Renata. Već naučeni o ponašanju i svim dijelovima knjižnice, osjećali smo se vrlo domaće u Narodnoj knjižnici tako da smo sjeli na šareni tepih i pozorno slušali knjižničarku koja nam je pročitala priču o ježu koji je tražio prijatelje. Nadahnuti pričom, đaci su izrađivali svoga ježa kojemu je svatko nadjenuo ime.
S ježom pod rukom i novim znanjem pod kapom krenuli smo zadovoljno svojim kućama.

Tekst napisao: Dinko Antun Kandjera, mag.prim.educ.

Fotografije: Martina Kovač, mag.prim.educ. i Ana Mažar, dipl. učitelj