Županijska smotra LiDraNo 2014.
Autor: Anita Katić, 19. 2. 2014.

Ove je godine Županijska smotra LiDraNo 2014. održana u OŠ Zdenka Turkovića u Kutjevu.

Učenici škole domaćina predstavili su se u uvodnom dijelu programa. Nastupio je pjevački zbor, članovi literarne, novinarske i dramsko-recitatorske skupine. Prikazan je i dokumentarni film Razglednice iz (prošlosti) Kutjeva. Nazočne je pozdravio ravnatelj škole g. Miljenko Crnjac, a Smotru je otvorenom proglasio zamjenik župana za društvene djelatnosti g. Ferdinand Troha.

Učenici su se na Smotri predstavili u tri izraza koje ona objedinjuje: literarnom, dramskom i novinarskom.

Učeničke su radove i izvedbe prosuđivala stručna povjerenstva, a državni izbornik za dramski izraz i ove je godine bio zagrebački glumac i redatelj g. Mario Kovač.

Za sudjelovanje na Državnoj smotripredloženi su sljedeći učenici:

- u kategoriji literarnih radova osnovnih škola:

Mia Ćorluka, učenica petog razreda Katoličke gimazije u Požegi, s radom Kiša i grad (mentorica: profesorica Romana Thür) i

Lucija Grgić, učenica sedmog razreda OŠ braće Radića iz Pakraca, s radom Nasmijani Prijatelj (mentorica: profesorica Maja Šimić)

- u kategoriji literarnih radova srednjih škola:

Anamarija Mutić, učenica prvog razreda Gimnazije Požega, s radom Kaktus slavi rođendan (mentorica: profesorica Kristina Lešić) i

Ivana Pavelić, učenica četvrtog razreda Ekonomske škole Požega, s radom Ogoljeli snovi (mentorica: profesorica Marija Šag Sadilek)

- u kategoriji pojedinačnh novinarskih radova osnovnih škola:

Beata Drkulec, učenica osmog razreda OŠ  "Dobriša Cesarić" Požega, s radom Moje putovanje u London (mentorica: profesorica Blanka Đimoti Zima) i

Andrea Staklarević, učenica osmog razreda OŠ fra Kaje Adžića, Pleternica, s radom Miolje - kirvaj u Komorici (mentorica: profesorica Mihajla Varžak)

- u kategoriji školskih listova osnovnih škola:

Emanuel, školski list Katoličke škole u Požegi (mentor: profesor Vjekoslav Marić) i