preskoči na sadržaj

Osnovna škola Zdenka Turkovića Kutjevo

Login
Korisni linkovi

Kalendar
« Svibanj 2024 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
Prikazani događaji

 

E-usmjeravanje

Brojač posjeta
Ispis statistike od 25. 10. 2017.

Ukupno: 272476
Ovaj mjesec: 2720
Ovaj tjedan: 925
Danas: 8
Vremenska prognoza

"Plastičnim čepovima do skupih lijekova"

Šah uz školu

Priloženi dokumenti:
Ante.html
Anamaria.index.html

Vijesti
Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
Županijska smotra LiDraNo 2023. u Kutjevu (izvješće)
Autor: Anita Katić, 14. 3. 2023.

Ovogodišnja Županjska smotra literarnog, novinarskog i dramskog stvaralaštva učenika osnovnih i srednjih škola Požeško-slavonske županije LiDraNo 2023. održana je 3. ožujka 2023. u Osnovnoj školi Zdenka Turkovića u Kutjevu. Sudionici Smotre okupili su se u jutarnjim satima u prostorijama Osnovne škole Zdenka Turkovića u Kutjevu. 

                            


U školi je upriličen doručak za učenike, mentore i članove povjerenstava te su svima podijeljeni potrebni materijali za rad.

Nakon doručka svi su se sudionici Smotre uputili u kinodvoranu u Kutjevu gdje je upriličen kratak svečani program otvaranja Smotre. U programu su sudjelovali članovi literarne i dramsko-recitatorske skupine OŠ Zdenka Turkovića te članovi Kutjevačkoga tamburaškoga orkestra u kojemu djeluju sadašnji i bivši učenici Škole.

Sadržajima svečanoga programa otvaranja smotre LiDraNo 2023. predstavljena je škola domaćin, grad Kutjevo te je istaknuta 150. godišnjica rođenja velikana hrvatskoga pera Antuna Gustava Matoša koji je služio jedan dio svojega vojnoga roka u Kutjevu. Sudionicima Smotre i gostima obratio se ravnatelj škole gospodin Milorad Bandalo i zaželio svima dobrodošlicu u OŠ Zdenka Turkovića. Nazočne je pozdravio i gradonačelnik grada Kutjeva gospodin Josip Budimir prisjetivši se kako je i sam bio sudionik LiDraNa kada je pohađao osnovnu školu te ukazao na važnost njegovanja umjetnosti i ostvarivanja kreativnih potencijala mladih ljudi, ali isto tako i na važnost bavljenja sportom koji se u Kutjevu posebno njeguje. Županijsku je smotru otvorio zamjenik županice Požeško-slavonske županije gospodin Ferdinand Troha zaželjevši uspjeh svim sudionicima, a posebno onima koji će Požeško-slavonsku županiju s ponosom predstavljati na državnoj razini. Na samom kraju programa nazočne je pozdravila i predsjednica Županijskoga povjerenstva za organizaciju i provedbu LiDraNa 2023. profesorica Anita Katić uputivši ih u tijek Smotre i aktivnosti koje ih očekuju u skladu s donesenim hodogramom događanja.

Županijsko povjerenstvo za organizaciju i provedbu LiDraNa 2023. radilo je u sljedećem sastavu: Anita Katić iz OŠ Zdenka Turkovića Kutjevo (predsjednica), Domagoj Kuna iz OŠ Zdenka Turkovića Kutjevo (tajnik), Marijana Ćorluka iz Katoličke gimnazije s pravom javnosti Požega (član), Lidia Gerstman iz Ekonomske škole Požega (član), Maja Hula iz Osnovne škole Julija Kempfa Požega (član) i Josipa Galić iz Osnovne škole „Ivan Goran Kovačić“ iz Velike (član).

       

       

Predstavljanje literarnih radova učenika osnovnih i srednjih škola pozvanih na Županijsku smotru LiDraNo 2023. i okrugli stolovi za literarno stvaralaštvo održani su u prostorijama Osnovne škole Zdenka Turkovića.

U kategoriji literarnih radova za osnovne škole sudjelovao je 21 učenik s isto toliko radova te 12 mentora iz 9 osnovnih škola s područja Požeško-slavonske županije. Stručno povjerenstvo u sastavu: Ivana Adlešić Pervan, književnica, Valentina Čurčić, OŠ Antuna Kanižlića Požega i  Ana Marinić, OŠ „Ivan Goran Kovačić“ Velika vrednovalo je radove i o svakom radu iznijelo svoju stručnu prosudbu. Nakon održanoga okruglog stola sudionicima je obznanjeno da su za sudjelovanje na državnoj smotri predložene dvije lirske pjesme: pjesma Uspomene Ane Didović, učenice 6. razreda OŠ fra Kaje Adžića Pleternica čija je mentorica  Mihajla Varžak i pjesma Slavonijo srca moga Paole Mikša, učenice 6. razreda OŠ Zdenaka Turkovića Kutjevo čija je mentorica Ljiljana Bernatović-Markota.

             

U kategoriji literarnih radova za srednje škole sudjelovalo je 8 učenika s 9 radova te 3 mentora iz triju srednjih škola s područja Požeško-slavonske županije. Stručno povjerenstvo u sastavu: Denis Ćosić, književnik, Tanja Španjić, Srednja škola Pakrac i Silva Mihalj Živković, OŠ Julija Kempfa Požega vrednovalo je radove i održalo okrugli stol na kojemu je o svakom radu izrečena stručna prosudba te su za državnu razinu predložena dva prozna literarna rada: literarni rad Razbat rudine Ramone Bilić, učenice 4. razreda Gimnazije Požega čija je mentorica Kristina Lešić i rad Neizrečeno Anne Kuzmanović, učenice 1. razreda Gimnazije Požega čija je mentorica također Kristina Lešić.

             

Predstavljanje radova učenika osnovnih i srednjih škola pozvanih na Županijsku smotru LiDraNo 2023. u novinarskom izrazu i okrugli stolovi za novinarsko stvaralaštvo održani su također u prostorijama Osnovne škole Zdenka Turkovića.

Učenici su javno pročitali svoje samostalne novinarske radove, predstavili digitalne i tiskane školske listove te su poslušane radijeske emisije i radioigra.

U kategoriji samostalnih novinarskih radova osnovnih škola sudjelovalo je 4 učenika s isto toliko radova, 3 mentora iz dviju osnovnih škola s područja Požeško-slavonske županije. U kategoriji samostalnih novinarskih radova srednih škola sudjelovalo je 8 učenika s isto toliko radova, 4 mentora iz četiriju osnovnih škola s područja Požeško-slavonske županije.

U kategoriji školskih listova za osnonovne škole predstavljen je jedan digitalni i jedan tiskani školski list iz dviju osnovnih škola. Isto je tako i u kategoriji školskih listova za srednje škole predstavljen jedan digitalni i jedan tiskani školski list.

U kategoriji radijskih emisija predstavljene su tri radijske emisije učenika srednjih škola, jedna radioigra i dvije radijske emisije.

             

                 

               

                          

Stručno povjerenstvo u sastavu: Aleksandra Šutalo, novinarka, Anita Bubak, Poljoprivredno-prehrambena škola Požega i Lidia Gerstman, Ekonomska škola Požega vrednovalo je radove i održalo okrugli stol na kojemu je o svakom radu izrečena stručna prosudba za sudejlovanje na državnoj razini predložilo: samostalni novnarski rad Treba li dostignuća ljudskoga uma u znanosti zlorabiti ili koristiti za boljitak čovječanstva Matije Višića, učenika 8. razreda OŠ braće Radića Pakrac čija je mentorica Martina Nenadović Lneniček i rad Sklopljena su ukrajinsko-hrvatska prijateljstva Tene Badrov, učence 7. razreda OŠ braće Radić Pakrac čiji je mentor Mario Trupinić u kategoriji osnovnih škola. U kategoriji srednjih škola za sudjelovanje na državnoj je razini predložen samostalni novinarski rad Psovka – kulturno nematerijalno dobro Sara Alaber, učenice 3. razreda Katoličke gimnazije s pravom javnosti u Požegi čiji je mentor Miroslav Paulić         

                        

    

                                             

Za sudjelovanje na državnoj razini predloženi su i tiskani školski list Emanuel Katoličke osnovne škole u Požegi koji je uredila učenica Lucija Čulo, učenica 8. razreda, uz pomoć mentora Vjekoslava Marića i digitalni školski list Vrelo Osnovne škole “Lipik” iz Lipika koji je uredila Ana Adžijević, učenica 7. razreda, uz pomoć mentorice Ane Šarčević. U kategoriji školskih listova za srednje škole za sudjelovanje na državnoj razini predloženi su tiskani školski list Nautes, urednice Sara Kuščer, učenice 2. razreda Katoličke gimnazije s pravom javnosti u Požegi čiji je mentor Miroslav Paulić i školski list PUT, urednice Lucija Černušak, učenice 2. razreda Obrtničke škole Požega čija je mentorica Jadranka Kaučić.

Za sudjelovanje na državnoj razini smotre predložene su i dvije radijske emisije: radijska emisija Euro, naš novac? koju su oblikovale i predstavile učenice Ema Bakula i Laura Pastierik, ućenice 2. razreda, iz  Katoličke gimnazija s pravom javnosti u Požegi čiji je mentor Miroslav Paulić i radijska emisija Možeš ti to koju su oblikovale i predstavile učenice Marija Vidovć i Mia Marinović, učenice 2. i 3. razreda,  iz Gimnazije Požega čija je mentorica Marija Mrkojević. Za sudjelovanje na državnoj razini smotre predložena je i radioigra Seansa šminkanja koju su oblikovale i predstavile učenice: Ana Ciganović i Dora Gajić, učenice 3. razreda, iz Katoličke gimnazija s pravom javnosti u Požegi čija je mentorica Marijana Ćorluka.

              

U kinodvorani u Kutjevu održalo se predstavljane učenika u kategorijama pojedinačnih i skupnih nastupa dramskoga izraza za osnovne i srednje škole. U kategoriji pojedinačnih nastupa za osnovne škole predstavilo se 10 učenika u pratnji 10 mentora iz 10 osnovnih škola s područja Požeško-slavonske županije, a u kategoriji pojedinačnih nastupa za srednje škole predstavilo se 6 učenika u pratnji 6 mentora iz 6 srednjih škola s područja Požeško-slavonske županije. U kategoriji skupnih nastupa za osnovne škole predstavilo se 7 skupnih izvedbi u pratnji 7 mentora iz 7 osnovnih škola s područja Požeško-slavonske županije, a u kategoriji skupnih nastupa za srednje škole predstavile su se 2 skupine u pratnji dviju mentorica iz dviju srednjih škola s područja Požeško-slavonske županije.

           

Stručno povjerenstvo u sastavu: Vladimir Andrić, državni izbornik, Ivan Vukelić, glumac Gradskog kazališta Požega, Valentina Mirković, OŠ Antuna Kanižlića, Požega i Mirjana Bajić, umirovljena učiteljica hrvatskoga jezika, pogledalo je sve radove i održalo okrugli stol na kojemu je o svakom radu izrečena stručna prosudba te na državnu razinu uputilo sljedeće učenike i skupine.

U kategoriji pojedinačnog nastupa za osnovne škole na državnu je razinu upućena Ana Didović, učenica 6. razreda OŠ fra Kaje Adžića Pleternica, čija je mentorica Mihajla Varžak. Ana je izvela monolog prema tekstu Zvonimira Baloga Bonton u zaljubljenosti. U kategoriji pojedinačnoga nastupa za srednje škole na državnu je razinu upućena Marta Matoković, učenica 4. razreda Gimnazije Požega, čija je mentorica Duška Galić. Marta je izvela Marijanin monolog iz drame Vučjak.

                                   

                    

U kategoriji skupnih nastupa za osnovne škole za sudjelovanje na državnoj razini predložena su četiri skupna nastpa: dramsko-scenska igra OŠ Julija Kempfa iz Požege nastala prema djelu Ferenca Molnara Junaci Pavlove ulice, mentorice Maje Hula; dramsko-scenska igra OŠ „Ivan Goran Kovačić“ Velika nastala prema djelu Ephraima Kishona Strašna Crvenkapica mentorice Josipe Galić i dramsko-scenska igra OŠ Zdenka Turkovića Kutjevo X+Y≠Z; α? nastala prema tekstu koji je oblikovala mentorica Anita Katić i članovi dramsko-recitatorske skupine. Za sudjelovanje na državnoj razini smotre predložena je i lutkarska predstava OŠ “Dobriša Cesarić” Požega nastala prema tekstu Veronike Šakota Tko je smjestio vuku? mentorice Ines Čereg.U kategoriji skupnih nastupa za srednje škole za sudjelovanje na državnoj razini smotre predložena su dva skupna nastupa: dramsko-scenska igra Katoličke gimnazija s pravom javnosti u Požegi nastala prema tekstu M. Kolanović, (R)evolucija mentorice Marijane Ćorluka i dramsko-scenska igra Gimnazije Požega Trt-mrt, život ili smrt nastala prema tekstu mentorice Duške Galić i skupine.

                     

                      

Svim su učenicima predloženima ili upućenima na državnu smotru na svečanom proglašenju uručena priznanja i prigodni darovi.

                      

                      

                       

                       

                       

                       

                                    

 

 

 

 





[ Povratak na prethodnu stranicu Povratak | Ispiši članak Ispiši članak | Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju ]
preskoči na navigaciju