Posjetili su nas studenti iz raznih dijelova svijeta!
Autor: Josip Mažar, 3. 5. 2023.

U četvrtak, 27.travnja našu školu su posjetili volonteri Eko centra Latinovac i održali radionice s učenicima osmih razreda. Naime, u sklopu projekta za mlade „Karavana održivog razvoja“ kojeg provodi Eko udruga Latinovac a financira Središnji ured za demografiju i mlade, u našoj školi boravili su studenti volonteri iz raznih zemalja te održali vrlo zanimljive radionice učenicima osmih razreda. Volonteri su u ožujku došli u Latinovac iz raznih zemalja. Nas su posjetile djevojke iz Francuske, Španjolske, Rumunjske, Ukrajine, Vijetnama i Guadalupe.

Kroz nekoliko kratkih i zanimljivih radionica predstavile su svoju zemlju te poučile učenike o tradicionalnim nošnjama, hrani, sportu i drugim običajima. Učenici su rado sudjelovali. Posebno im je zanimljivo bilo razgovarati s volonterkama na engleskom jeziku jer one ne govore naš jezik.

Na kraju susreta učenici su iskoristili priliku za fotografiranje. I same volonterke su bile oduševljenje našem gostoprimstvu i aktivnošću učenika koji su se pokazali ,kako one kažu, “so smart”.

A da im je bio ugodno u našoj školi potvrđuje i njihova želja da narednih dana dok u okviru programa Europskih snaga solidarnosti koji sufinancira Europska unija borave u Latinovcu, još jednom posjete naše učenike. Hvala volonterkama Anh, Cristiani, Mathildi, Celii, Mirei i Marichki te njihovoj voditeljici Danijeli Beretin.

Tekst i fotografije: Milorad Bandalo, dipl. teol. i Helena Kovačić, mag. prim. educ.