Inspired by Geometry - eTwinning projekt
Autor: Marijana Karničnik, 30. 5. 2023.

Može li geometrija služiti kao inspiracija otkrili su učenici 6.a, 7.a, 8.a i 8.b razreda kroz ovaj zanimljiv eTwinning projekt. Mentor učenicima u ovom projektu bila je učiteljica Marijana Karničnik.

Ove školske godine učenici naše škole sudjelovali su u eTweening projektu Inspired by Geometry uz koji su na kreativan način proširili svoje znanje.

U projektu uz učenike naše škole sudjelovali su i učenici iz Turske, Gruzije, Litve i Slovenije. Autori projekta su kolegice Sevinç Kılıç iz Turske i Liuda Mikelaitienė iz Litve.

Učenici su tijekom projekta nastojali uočiti geometriju (posebice simetriju) u svijetu koji ih okružuje, izrađivali su likovne radove inspirirane geometrijom, reciklirali CD-e, bojali ih bojama za staklo te ukrasili njima hodnik škole.

Koristili su različite web alate poput Canve u kojoj su izrađivali logo projekta, postere vezane uz projekt, izrađivali puzzle u različitim web alatima, digitalne igre u aplikaciji Genially.
Razmjenjivali su svoje uratke s školama partnerima u projektu te igrali njihove igre i kvizove i pri tome stjecali nova znanja. U suradnji s učenicima iz drugih država izradili su eknjigu o geometriji.

Tijekom projekta učitelji i učenici su međusobno komunicirali video pozivima putem Zoom aplikacije i dogovarali se za zadatke i teme koje treba obraditi.

Učenicima se projekt jako svidio, posebno dijelovi projekta vezani uz povezivanje geometrije i umjetnosti.

GEOMETRY AROUND US - e-knjiga o geometriji - zajednički uradak svih škola partnera.