EKOVOLED iz Vetova na GREENCAJ festivalu u Zagrebu
Autor: Josip Mažar, 1. 6. 2023.

Učenici 4. razreda Područne škole Vetovo dobili su još jedno priznanje za svoj projekt „Biljke u Bibliji“ u sklopu kojeg je zasađen i vrt u dvorištu škole i snimljen video o ekološkom superjunaku „Ekovoledu“, o čemu smo već pisali. Naime, projekt i ekološke aktivnosti prijavili smo na jedan od najvećih ekoloških festivala GREENCAJT.

Cilj ovog jedinstvenog festivala je dodatno osvijestiti problem klimatskih promjena te naglasiti važnost savladavanja zelenih globalnih izazova, kako na međunarodnoj razini, tako i u lokalnim sredinama. Kako sami naglašavaju, educiranje javnosti o tome kako živjeti zelenije i održivije jedan je od ključnih koraka ka boljoj, zelenijoj sutrašnjici. U sklopu GREENCAJT festivala dodijelile su se nagrade u 7 kategorija. Naša škola je bila prijavljena u kategoriji „Na mladima svijet ostaje“ koja želi što više uključiti djecu i mlade od malih nogu u zelene teme, informirati ih o zaštiti, očuvanju okoliša i prirode. Iako u velikoj konkurenciji nismo uspjeli osvojiti nagradu, vjeroučitelj Miroslav Peroutka s ponosom je predstavljao našu školu, a prije svega učenike 4. razreda Područne škole Vetovo na tom velikom i važnom događaju jer i sam poziv na dodjelu nagrada bilo je veliko priznanje i poticaj za nastavak naše ekološke priče. Jednako tako se nadamo da će naš mali vrt u Vetovo uskoro zablistati punim sjajem, a do tada mi ćemo i dalje brinuti o prirodi jer nam ju je Bog ostavio da se o njoj brinemo i da ju čuvamo.

Tekst i fotografije: MIroslav Peroutka dipl. teol.