Terenska nastava učenika osmih razreda u Karlovac
Autor: Marija John Ament, 19. 6. 2023.

Učenici osmih razreda ove godine su bili najaktivnija skupina koja je nastavu imala izvan učionice, odnosno na terenu. Posljednja njihova terenska nastava u 8. razredu bila je 16. lipnja u Karlovac. Krenuli su u ranim jutarnjim satima u pratnji svojih profesorica Petre Grbeš, Bojane Hrgić i Marije John Ament.

Učenici su posjedili Muzej Domovinskog rata u Karlovcu. Tamo smo odslušali vrlo zanimljivo predavanje o ratu i kako se on odvijao na njihovom području. Nakon predavanja učenici su samostalno mogli obići vanjski dio muzeja gdje se nalaze replike ratnih vozila kojima su se služili u Domovinskom ratu.

U sklopu ove terenske nastave učenici su posjetili i Aleju branitelja u Karlovcu, a nakon toga ih je dočekao ručak u Lovačkom rogu.

Posebna stanica ove terenske nastave u kojoj su učenici posebno uživali je posjet slatkovodnom akvariju Aquatica u Karlovcu. Učenici su vidjeli veliki broj slatkovodnih riba, a stručno vodstvo im je objasnile koje ribe mogu dijeliti akvarij, a koje ne. Učenici su imali i brojna pitanja na koja su im vodiči odgovarali.

Umorni od šetnji i obilazaka uputili smo se u autobus i započeli putovanje povratka kući.

Sretno smo stigli pred našu matičnu školu u večernjim satima.

Fotografije: Petra Grbeš i Bojana Hrgić, prof. njem.

Tekst napisala: Marija John Ament, mag. educ. philol. croat.