Svečano proslavljen Dan škole
Autor: Josip Mažar, 21. 6. 2023.

OŠ Zdenka Turkovića svečano je proslavila Dan škole u srijedu 14. lipnja 2023. godine u kinodvorani u Kutjevu. U pripremanju i realizaciji bogatog i raznovrsnog programa za proslavu Dana škole sudjelovali su učenici nižih i viših razreda naše Škole čime su iskazali ljubav i poštovanje prema radu, prema  svojoj Školi i prema svemu što ih čini ponosnim i radosnim. Glumci, pjevači, plesači, svirači, folkloraši i mali pjesnici zadivili su sve nazočne u dvorani onako kako to samo djeca na svoj nenametljiv i zanimljiv način znaju i umiju.

Iako nije bila imenovana tema Dana škole, dalo se zaključiti da je u središtu bila ljubav prema Slavoniji i Zlatnoj dolini, slavonskim običajima, narodnim pjesmama i plesovima, nošnjama, bećarcu, tamburici, širokom slavonskom srcu i toploj duši te se provukla nit osnovne misli da je slavonska kultura neiscrpna riznica koju treba čuvati, njegovati i dograđivati.

Vrlo lijepo i s velikim poštovanjem obilježen je i Majčin dan kao i Dan državnosti čemu su poseban ton pridonijeli članovi KUD-a BEKTEŽ pod vodstvom gospodina Duška Bijelića, neumornog štovatelja i promicatelja hrvatske kulturne baštine. Oduševili su publiku prodornim i vještim pjevanjem himne Lijepa naša i dvjema domoljubnim pjesmama.

Učenici naše Škole, koji su  polaznici i Glazbene škole, uveličali su svečanost glazbenim točkama zajedno sa svojim profesorima Ivanom Karadžom i Valentinom Ivić.

Gospodin Milorad Bandalo, ravnatelj škole, prigodnim je riječima pozdravio sve nazočne goste i čestitao Dan škole učenicima, učiteljima i roditeljima i naglasio da je uspješno privedena završnica tekuće školske godine.

Proglasio je dva učenika osmog razreda učenicima generacije koji su se isticali svojim radom, trudom i zalaganjem tijekom školovanja. To su Nina Čamak i Jona Šipoš.

Vrlo vrijednim knjigama nagrađeni su i učenici odlikaši svih osam godina svoga školovanja.

Na kraju je prikazan videozapis svih uspjeha naših učenika u radu cijele školske godine, aktivnostima u redovnoj nastavi kao i izvannastavnim i izvanškolskim aktivnostima, natjecanjima na svim razinama, pohvalama i nagradama učenika i njihovih mentora. Možete ga pronaći i pregledati u nastavku.

Velika hvala svima koji su pomogli u realizaciji ove priredbe: učiteljicama RN Aniti Stojčević i Meliti Kuščer, profesoricama HJ Ljiljani Bernatović Markota, Aniti Katić, Mariji John Ament i Zdenki Ugarković, profesorima GK Elizabeti Štancl, Ivanu Karadži i Valentini Ivić i KUD-u Bektež.

Također, velika hvala profesorici LK Sanji Mišić i njezinim učenicima za lijepo uređenu pozornicu.

Tekst: Ljiljana Bernatović Markota, prof.