Paola najuspješnija, Josip treći na kvizu Koliko poznaješ internet
Autor: Josip Mažar, 29. 9. 2023.

U okviru projekta „Medijska pismenost, slika o sebi i mentalno zdravlje adolescenata“ koji je provela Udruga La Bella Vita u partnerstvu s OŠ Zdenka Turkovića u Kutjevu te Gradom Kutjevom kao završna aktivnost je organiziran kviz-natjecanje za učenike 5. do 8. razreda osnovne škole. Kviz se održao u utorak 12. rujna u našoj školi na temu "Koliko poznaješ internet". Na kvizu je sudjelovalo ukupno 20 učenika od 5. do 8. razreda u pratnji svojih mentora i to iz Osnovne škole Stjepana Radića Čaglin, Osnovne škole Dobriše Cesarića iz Požege te Osnovne škole Zdenka Turkovića iz Kutjeva.

Najuspješnija je bila učenica naše škole Paola Mikša, učenica 7.a koja je na svečanosti  1. rođendana Udruge La Bella Vita primila nagradu za osvojeno 1. mjesto. Mentorica učenici je bila učiteljica Marijana Karničnik. Drugo mjesto osvojio je Andrej Bošnjak iz OŠ Stjepana Radića Čaglin. Njegova mentorica je bila Ljiljana Đurđević. Treće mjesto ponovno je pripalo našem učeniku iz Grabarja Josipu Cipovu, učeniku 5.a razreda. Mentorica učeniku je bila učiteljica Jelena Romić.

Kroz 30 pitanja cilj ovog kviza je bio provjeriti razinu medijske pismenosti učenika s naglaskom na digitalne medije, mentalno zdravlje, lažne vijesti i točnost informacija na internetu. Osim same provjere znanja, željeli smo potaknuti mlade na učenje o nepoželjnom i poželjnom ponašanju na internetu te razviti kritičko razmišljanje i svijest o informacijama koje dobijemo na internetu.

Ovom prilikom još jednom čestitamo svim nagrađenim učenicima i njihovim mentorima te zahvaljujemo članicama Udruge La Bella Vita koje su organizirale kviz. Uz to, još jednom im želimo sretan rođendan povodom 1. rođendana njihove Udruge.