TERENSKA NASTAVA SEDMIH RAZREDA U PARK-ŠUMU JANKOVAC
Autor: Anita Katić, 20. 6. 2014.

Učenici naše škole otputili su se 22. svibnja 2014. godine na terensku nastavu u Park-šumu Jankovac u Parku prirode Papuk.

Nastava je započela radionicom o ispitivanju čistoće vode koju su vodili zaposlenici Parka prirode Papuk. Radionica je upriličena povodom Međunarodnog dana biološke raznolikosti.

Nakon radionice učenici su se podijelili po razrednim odjelima te po predviđenom rasporedu imali nastavne predmete: matematiku, hrvatski jezik, informatiku i njemački jezik.

Na nastavnom satu matematike učenici su rješavali pripremljene zadatke i pomoću kriptografije kretali se prostorom tražeći skriveno blago (slatkiše).

Motivirani filmom Genijalni um (koji su ranije pogledali) o životu slavnog matematičara Johna Nasha, usvojili su pojam kriptografije i ujedno ponovili sustav linearnih jednadžbi s dvije nepoznanice.

Film Genijalni um poslužio im je za ponavljanje filmskih izražajnih sredstava u području medijske kulture hrvatskog jezika te ih također motivirao na snimanje vlastitog filmskog materijala koji će kasnije montirati u razredne filmske uratke.

Naime svaki je razred napisao po jednu knjigu snimanja prema kojoj je na ternskoj nastavi obavljeno snimanje.

Tijekom nastave njemačkog jezika učenici su učili riječi i izraze na njemačkom jeziku vezane uz film i snimanje filma.

Nastava tjelesne i zdravstvene kulture organizirana je u obliku međurazrednih natjecanja u potezanju užeta i nogometu.

Nakon sportskih aktivnosti, učenici i učitelji napustili su područje Parka prirode Jankovac i uputili se prema Velikoj gdje su posjetili crkvu sv. Augustina. Župnik Mari Sanić održao je učenicima sat vjeronauka o sv.. Augustinu i povijesti veličke crkve.