Obilježili smo Dane zahvalnosti za plodove Zemlje
Autor: Josip Mažar, 3. 11. 2023.

Posljednjih dvadesetak dana u matičnoj i područnim školama smo obilježavali Dane kruha - Dane zahvalnosti za plodove zemlje. Vrijedne ruke mama, baka i učenika pripremile su ukusne proizvode koje smo sa zadovoljstvom dijelili s drugima. Učiteljice i učitelji su uz pomoć naših kuhara, domara i spremačica pripremili kooreografiju i sve lijepo poslagali. Mali dio onoga što se događalo u školama možete pogledati na fotografijama i videu koje smo napravili te pročitati u tekstovima koje su pripremili učitelji i stručni suradnici.

PŠ Tominovac i PŠ Kula u Tominovcu

U četvrtak, 12. listopada, učenici 5.c razreda obilježili su Dane kruha na satima Engleskog jezika i Vjeronauka te na Satu razrednika kroz integriranu nastavu. Na satu Engleskog jezika  učenici su pogledali dio filma Child 31. U filmu su vidjeli kako se hrane mnoga djeca u Africi. Nakon toga su zajedno s učiteljicom rekonstruirali način dobivanja obroka u afričkom školama. Učenici kuhari su napravili zobenu kašu i podijelili ostatku razreda te dobili dojam kako izgledaju obroci kojima se hrane afrička djeca. Učenice spremačice su očistile posudice i spremile ih u košaru. Na kraju sata Engleskog jezika učenici su kroz razgovor zaključili kako postoji mnogo toga u njihovom životu na čemu trebaju biti zahvalni.

12. listopada u 5a razredom odjeljenju obiljezeni su Dani kruha. Učenici su ugostili 7a i 8a te ih  počastili proizvodima.

Dani kruha u 8.c razredu

Na Satu razrednika u petak 13. listopada 8.c razred obilježio je Dane kruha i to na poseban način koji će dugo pamtiti. Proveli su ga u školskoj kuhinji gdje su pripremili i ispekli kuharske proizvode: dječaci su radili s tijestom i ispekli su mini pizze, a djevojčice su ispekle čokoladne muffine. Svoje proizvode podijelili su s učiteljima, s učenicima iz produženoga boravka, a na degustaciju proizvoda pozvali su i učenike iz 5.c razreda. U školsku su kuhinju zaželjeli doći ponovno te nešto ukusno pripremiti: možda nešto prigodno pred Božić?

Kako im je bilo u njihovu kuharskom poslu, možete vidjeti na fotografijama u prilogu.

Dani kruha 8.a i 8.b razredu

Učenici 6.b  i 1. razreda zajedno obilježili Dan kruha

U petak, 20. listopada, povodom Dana kruha učenici 6.b razreda zajedno sa svojom razrednicom Mirjanom Dukmenić ugostili su učenike 1. razreda i njihovu učiteljicu Kristinu Barić. Uz obilje finih kolača i peciva, koje su pripremile vrijedne mame i bake učenika 6.b razreda, druženje je bilo vrlo ugodno.

Druženje je započelo molitvom predvođenom vjeroučiteljicom Marijanom Miškić. Nazočni su bili ravnatelj Milorad Bandalo i pedagog Josip Mažar.

Hrane je bilo dovoljno i za učenike 3. razreda te učenike 8.a i 7.a razreda koji su se kasnije pridružili.

PŠ Bektež je Dane kruha obilježila integriranim Danom u srijedu 25. listopada (vjeronauk, hrvatski jezik, sat razrednika i likovna kultura). Još jednom zahvaljujemo roditeljima i bakama koji su pripremili ukusne proizvode.

Dani kruha u PŠ Mitrovac

PŠ Ciglenik

PŠ Bektež

Tekstovi i fotografije: Razrednici i pedagog