Tragom žice božićnice 2023.
Autor: Josip Mažar, 22. 12. 2023.

U četvrtak 21. 12. 2023. u kinodvorani u Kutjevu održana je tradicionalna priredba učenika i učitelja Osnovne škole Zdenka Turković, Kutjevo Tragom žice božićnice 2023.

U program ovogodišnje priredbe Tragom žice božićnice uključili su se mnogi učenici viših razreda OŠ Zdenka Turkovića i njihovi mentori, a gosti su programa bili članovi Komornog tamburaškog ansambla Glazbene škole Požega Područnoga odjela Kutjevo i članovi zbora Glazbene škole Područnog odjela Kutjevo na čelu sa svojim voditeljem Ivanom Karadžom, magistrom muzike.

Program ovogodišnje priredbe vrlo lijepo i nadahnuto vodili su učenica 8.c razreda Tena Prpić i  učenik 8.a razreda Luka Malčić.

Članovi pjevačkih zborova škole izveli su dvije božićne pjesme, svima nam znanu pjesmu Sretan Božić svakome Fantoma i pjesmu Zdenka Runjića Božić bijeli. Voditeljica je školskoga zbora profesorica Elizabeta Štancl.

Svojim su se literarnim radovima predstavile i učenice petih i šestih razreda Iris Pavelka, Tena Ljubičić, Lana Japundžić i Ivana Marković. Za nastup ih je pripremila profesorica Zdenka Ugarković.

U programu su božićne priredbe mogli smo čuti i literarni rad na engleskom jeziku uz pratnju video prikaza koji opisuju događaje rada. Učenica 8.a razreda Mia Grlić osmislila je i pročitala tekst Red Grinch, a prijatelji iz razreda su uz vodstvo njezine i njihove mentorice snimili prikaz događaja. Za nastup i video pripremila ih je mentorica Gorana Grgić.

Svoje su prigodne svečarske literarne radove pročitali i članovi literarne skupine škole, učenici sedmih i osmih razreda Matea Barić (7.a), Larisa Jambrek (8.c), Marko Kovre (8.c) i Roberto Milardović (8.c). Svojim su sastavcima i pjesmama gledateljima naglasili važnost zajedništva u ovo predblagdanskom i blagdanskom razdoblju. Učenike je za nastup pripremila profesorica Marija John Ament.

Učenice šestih razreda Stela Svitok i Meši Singer predstavile su se recitacijom na engleskom jeziku Saw my teacher on a Saturday, a učenice petog razreda uz plesnu koreografiju na pjesmu Jingle Bell približile su nam radost plesa i veselja u ovo vrijeme. Učenice je za nastup pripremila mentorica Helena Kovačić.

Po prvi put na tradicionalnoj božićnoj priredbi ove godine mogli smo čuti i Tamburaški sastav Bezimene koji čine učenice naše škole Tena Mijoković (7.c), Ivona Bošnjak (8.c), Mia Grlić (8.a), Ela Mijoković (8.b) i Tena Prpić (8.c). Članice su nam se predstavile dvjema izvedbama Dajem ti rič i Ne dirajte mi ravnicu. Mentor im je profesor Ivan Karadža.

Učenik Josip Cipov na harmonici nam je odsvirao Dječju suitu, a za nastup ga je pripremio profesor Matej Marjanović.

Program su na najbolji mogući način zaključili gosti - članovi Tamburaškoga komornog ansambla i članovi zbora Područnog glazbenog odjela u Kutjevu skladbom Život nije siv u kojoj je solistica bila Ela Mijoković. Voditelj je orkestra profesor Ivan Karadža, bivši učenik naše škole.

Tekst: Marija John Ament