Ugostili smo Silviju Šesto
Autor: IVANA MARKOVIĆ, 29. 10. 2014.

U Mjesecu hrvatske knjige našu je školu posjetila književnica Silvija Šesto.

Školska knjižnica bila je premala za sve zainteresirane učenike kojima je ova višestruko nagrađivana spisateljica pričala o svojim knjigama, ali i nekim životnim mudrostima. Pa je tako rekla ponešto o konzumerizmu i važnosti čitanja, a nije mogla dovoljno naglasiti koliko je bitno raditi u životu ono što voliš.

Članovi dramsko-recitatorske skupine naše škole čitali su ulomke iz njezina romana "Debela" koji je, uz "Vandu" i "Tko je ubio Pašteticu?",  na popisu lektire za osmi razred, a Lovro je pročitao izmišljeni intervju s autoricom te u njega uklopio brojne podatke iz autoričina stvarnog života, pa je taj intervju poslužio kao krasan uvod za one koji do tada nisu mnogo znali o našoj gošći.

Književnica je predstavila i svoju najnoviju knjigu "Tinuninu", za koju kaže da je svojevrsna samopomoć za djecu, a alternativni naslov joj je "Od kolijevke pa do roba".

Sve nas je osvojila svojom otvorenošću, jednostavnošću i humorom, a na kraju susreta podijelila je i nekoliko knjiga djeci koja su ju pozorno slušala i koja su znala točne odgovore na njezina pitanja.

Od danas će i učenici naše škole moći posuđivati i čitati knjige Silvije Šesto  u školskoj knjižnici, i to naslove "Tko je ubio Pašteticu?" (lektira za 8. razred) i "Bum Tomica" (lektira za 4. razred).

Veselimo se nekom ponovnom druženju!