Božićni domjenak djelatnika škole!
Autor: Josip Mažar, 22. 12. 2023.

U srijedu 20. prosinca smo imali tradicionalni božićni domjenak na kojem se okupilo 60-ak djelatnika naše škole. Na početku je sve prisutne pozdravio ravnatelj Milorad Bandalo te se zahvalio svima na radu i trudu u ovoj kalendarskoj godini. Potom je uslijedio svečani dio u kojem smo u zasluženu mirovinu otpratili našu dragu kolegicu Ljiljanu Bernatović Markota, profesoricu hrvatskog jezika i književnosti koja je u našoj školi radila ukupno 39 godina. Želimo joj što duži status umirovljenice te puno zdravlja i veselja. Ovim putem joj zahvaljujemo na njenom radu u školi te svemu onome što je učinila za učenike i za ovu školu. U nastavku Vam donosimo i govor profesorice Mirjane Dukmenić koja se u ime svih okupljenih obratila našoj umirovljenici.

Draga kolegice Ljiljana!

Došao je trenutak da Vam zahvalimo na Vašem radu u školi punih četrdeset  godina. Četrdeset godina staža u prosvjeti znači puno truda i odricanja.

Generacije i generacije učenika ste odgojili u dobre i poštene ljude. Svoje obveze ste obavljali odgovorno te ostavili neizbrisiv trag u našoj školi. O uspješnosti Vašeg rada svjedoče i mnoge nagrade koje su dobivali Vaši učenici iz literarnog stvaralaštva.

Bili ste i dobra kolegica uvijek raspoložena za razgovor u zbornici. Koliko smo kava zajedno popili?

Pred Vama je razdoblje života u kojem možete napokon bez žurbe uživati u malim stvarima koje život čine sretnim. Uz kavu ili čaj čitati knjigu baš kao što je motiv sa slike koju ćemo Vam pokloniti. Autorica slike je Anita Stojčević. Svoje vrijeme više možete posvetiti Vašim najmilijima (mužu, djeci i unucima).

Pitali su Vas kako ste isplanirali provesti vrijeme u mirovini. Nemojte puno planirati, živite dan po dan punim plućima!

Mirovina nije kraj našem druženju. Vrata zbornice su Vam uvijek otvorena.

Čestitamo Vam na zasluženoj mirovini i želimo puno zdravlja i veselja u godinama koje su pred Vama.

Mirjana Dukmenić, prof.