« Travanj 2024 »

Upisi u 1. razred 2024./2025.
Autor: Josip Mažar, 9. 2. 2024.

Požeško-slavonska županija donijela je odluku da se na razini županije ovogodišnji upisi u prvi razred osnovne škole provode elektroničkim putem, korištenjem Nacionalnog informacijskog sustava upisa u osnovne škole kojem se pristupa putem e-Građani aplikacije.

U prvi razred osnovne škole za školsku godinu 2024./2025. upisuju se djeca koja do 1. travnja 2024. godine navršavaju šest godina života i to djeca rođena od 1. travnja 2017.  do 31. ožujka 2018. godine, kao i djeca kojima su prošle školske godine odgođeni upisi u osnovnu školu ili iz drugih razloga nisu upisana u osnovnu školu, a školski su obveznici. Uz prijavu za redovne upise u 1. razred osnovne škole od 22. veljače 2024. godine do 31. ožujka 2024. godine, roditelji će moći podnijeti i zahtjev za prijevremeni upis u 1. razred osnovne škole kao i za privremeno oslobađanje od upisa u 1. razred osnovne škole.

22. veljače 2024. godine u Nacionalnom informacijskom sustavu za upise u osnovne škole otvaraju se prijave za redovan upis u 1. razred osnovne škole. Roditelji će preko poveznice https://osnovne.e-upisi.hr/ moći podnijeti prijavu za upis svoga djeteta u 1. razred osnovne škole sve do 31. ožujka 2024. godine.

S obzirom da se u sustav za elektroničke upise u osnovne škole ulazi preko portala e-Građani, roditelji koji nemaju vjerodajnice za ulazak u portal moraju se javiti školi kojoj pripadaju prema upisnom području koja će prijavu za upis njihovog djeteta izvršiti umjesto njih.

U sustavu će roditeljima biti vidljivi opći podaci o djetetu te škola na čijoj se listi školskih obveznika dijete nalazi prema mjestu prebivališta, odnosno boravišta. Odmah po podnošenju prijave roditelji će moći odabrati mogućnosti koje im se nude u dodijeljenoj školi npr. izborne predmete, produženi boravak i sl. Također, ako imaju razloga za to, roditelji će prilikom podnošenja prijave moći izraziti želju za upis u drugu školu od one kojoj dijete pripada prema upisnom području.

Kako bi cijeli postupak prijave upisa prošao što je lakše moguće u prostorima škole 28. veljače s početkom u 17 sati će se održati sastanak na temu upisa. Na sastanku će se podijeliti i pozivi s navedenim terminima razgovora u školi i kod doktorice školske medicine.

Pozivam sve roditelje koji mogu da u periodu 22.-28. veljače pristupe upisima preko poveznice https://osnovne.e-upisi.hr/ te naprave prijavu. Prilikom popunjavanja prijave roditelji će trebati ispuniti i inicijalni upitnik. Ukoliko roditelji nemaju tehničke mogućnosti za realizaciju ispunjavanja prijave  na sastanak u školu trebaju donijeti OIB jednog i drugog roditelja te ćemo zajedno odraditi prijavu na sastanku.

Prijave za upis djece s utvrđenim teškoćama su otvorene od 1. veljače 2024. godine do 31. ožujka 2024. godine.

Postupak utvrđivanja psihofizičkoga stanja djece radi upisa u prvi razred provodit će se od 1. veljače 2024.  do 30. lipnja 2024. godine. Članovi Stručnog povjerenstva škole procjenjuju psihofizičko stanje djeteta radi upisa u prvi razred osnovne škole u školi od  31. ožujka do 30. lipnja 2024. godine.

Obvezni liječnički pregled djeteta obavlja se u ambulantama Službe za školsku medicinu u Požegi (Županijska 9, 034/311-574) uz predočenje: važeće zdravstvene iskaznice, OIB-a, potvrde obiteljskog liječnika ili pedijatra o zdravstvenom stanju djeteta i eventualnih specijalističkih nalaza, iskaznice o cijepljenju sa točnim datumima prethodnih cijepljenja, nalaza krvne slike, zubne putovnice koju izdaje djetetov stomatolog i medicinske dokumentacije ako je dijete u tretmanu, rehabilitaciji ili na kontrolnim pregledima.

Za sve ostale upite možete kontaktirati stručnog suradnika pedagoga osobnim dolaskom u školu ili telefonom 034/255-088