« Travanj 2024 »

Županijsko natjecanje "Čitanjem do zvijezda" održano u našoj školi - idemo na državno!
Autor: IVANA MARKOVIĆ, 5. 3. 2015.

Učenice naše škole Maristela Uličnik, Antonija Antonić i Klaudija Mahaček postigle su izvrstan rezultat na županijskom natjecanju iz znanja i kreativnosti "Čitanjem do zvijezda" koje je održano 5. ožujka u našoj školi.

Kao pobjednička ekipa na županijskom natjecanju, zajedno s učenicima OŠ "I. G. Kovačić" iz Velike koji su zauzeli drugo mjesto, Maristela, Antonija i Klaudija pozvane su na državno natjecanje koje će biti održano krajem travnja u Čakovcu.

Natjecanje u znanju i kreativnosti „Čitanjem do zvijezda“ hvalevrijedan je projekt Hrvatske mreže školskih knjižničara kojim se promovira i potiče kultura čitanja, a ujedno motivira učenike na čitanje s razumijevanjem, istraživanje, otkrivanje i kreativno stvaranje.

Potiče ih se na timski rad i individualni napor, poučava informacijskim tehnikama, vještinama i znanjima, potiče unaprjeđenje životnih vještina i sposobnosti učenika te organizirano smisleno provođenje slobodnog vremena.

Ove godine izabrane su tri knjige iz kojih su postavljena pitanja:

-  Ivana Guljašević: Moja slavna prijateljica

- Milena Mandić: Pokajnik

- Branka Dovjak-Matković: Zagrebačka priča,

a krovna tema ovogodišnjeg natjecanja jest "Prijateljstvo".

ČESTITAMO NA IZVRSNOM REZULTATU!