Dominik Budimir po drugi put sudjelovao na međunarodnom natjecanju iz njemačkoga jezika
Autor: IVANA MARKOVIĆ, 3. 5. 2011.

Učenik 2. razreda naše škole, Dominik Budimir, po drugi je put uspješno sudjelovao na međunarodnom kreativnom natjecanju iz njemačkog jezika. Iako Dominik još ne uči njemački jezik u školi, naučio ga je uz crtiće na satelitskoj televiziji i mrvicu uz majku, profesoricu njemačkog jezika. Po prvi je put Dominik sudjelovao na nekom međunarodnom natjecanju na njemačkom jeziku još u predškolskoj dobi, u školskoj godini 2008./2009. Tada je na međunarodnom književnom natjecanju u organizaciji austrijskog časopisa za mlade „Perplex“ svojom pjesmicom na temu „Träume“ osvojio prvo mjesto za Hrvatsku i bio pozvan na dodjelu nagrada u Beč. Natječaj je objavljen na stranicama MZOŠ-a. Dominikov je rad objavljen u zborniku nagrađenih radova za koji su predgovor napisali glavni tajnik Vijeća Europe, potpredsjednik Europske komisije, predsjednik Austrije i mnogi drugi uglednici. Dominik je dobio diplomu i komplet knjiga za djecu na njemačkom jeziku.

Ove je školske godine Dominik sudjelovao na natjecanju „Begegnung mit Osteuropa“ u organizaciji Ministarstva kulture njemačke savezne pokrajine Sjeverna Rajna i Vestfalija i Vlade u Münsteru. Cilj je natjecanja suradnja njemačkih škola i škola istočne Europe, promicanje ideje „Europa bez granica“ i kulturalne raznolikosti Europe u svrhu razvoja tolerancije i međukulturalnog dijaloga. Moto je ovogodišnjeg natjecanja „Europa – to smo mi“, a bavljenje kulturom i običajima drugih naroda upravo je put k jačanju tog osjećaja. Dominik se odlučio za prikaz svadbenih običaja u Hrvatskoj, ali kroz strip čija se radnja odvija u budućnosti, tj. prikazao je svoje vjenčanje u budućnosti. Za svoj su rad Dominik i njegova mentorica dobili diplome za uspješno sudjelovanje na natjecanju i simbolične nagrade.

Nadamo se da će Dominik uz budno oko učiteljice Marije Kukić i dalje uspješno sudjelovati na međunarodnim natjecanjima i tako promicati ime naše škole u Europi. Čestitamo!

Diplome koje su dobili Domink i njegova učiteljica Marija Kukić.