« Travanj 2024 »

DRAMCI ČETVRTI PUT ZAREDOM NA DRŽAVNOM LIDRANU!
Autor: Anita Katić, 11. 4. 2015.

Da dramiti i dramatizirati ne mora uvijek imati negativan predznak, dokazali su učenici dramsko-recitatorske skupine naše škole. Oni su se i ove godine, četvrti put zaredom, plasirali na državnu razinu smotre LiDraNo. Svojom scenskom igrom (Ne) želimo odrasti osvojili su simpatije publike na ovogodišnjoj šibenskoj smotri i zaslužili samo riječi pohvale članova prosudbenoga povjerenstva.

Na Državnoj smotri dramskih, recitatorskih i literarrnih družina LiDraNo 2015. koja se ove godine održala u Šibeniku od 23. do 25. ožujka 2015. godine učrnici dramsko-reitatorske skupine naše škole izveli su svoju scensku igru (Ne) želimo odrasti.

Članovi dramsko-recitatorske skupine već su prekaljeni glumci, a inače su učenici 8. c i 8. d razreda. Ove su godine na LiDraNu sudjelovali: Stjepan Smojver, Iva Budimir, Mislav Alpeza, Ivona Lončar, Ivan Bandalo, Emanuela Katavić, Lovro Barbir, Antonija Antonić i Mario Barić.

(Ne) želimo odrasti govori o prijelaznim fazama života čovjeka iz perspektive jednog tinejdžera tako da i tekst i izvedba obiluju komičnim situacijama, a ozračje je igre vedro s pokojom ironičnom opaskom na suvremenu situaciju u kojoj trenutno mladi ljudi odrastaju.

Tekst su predstave, po običaju, oblikovali sami sudionici sa svojom mentoricom Anitom Katić.

I sam je trodnevni boravak u Šibeniku u prekrasnom turističkom naselju Solaris bio zanimljiv. Učenici su imali prilike vidjeti što i kako rade njihovi kolege iz svih krajeva Hrvatske, ali i upoznati nove prijatelje, razmijeniti iskustva i uživati u zanimljivim druženjima.