Autor: Martina Nikolić, 14. 6. 2016.

Dan škole obilježen je 3. lipnja 2016.g. igrama spretnosti i znanja (Priroda i društvo), prigodnim kulturno–umjetničkim programom, likovno–literarnom izložbom i likovnom radionicom te sportskim igrama.

Program je započeo ujutro u 8.00 u sportskoj dvorani igrama spretnosti i znanja (Priroda i društvo). Učenici nižih razreda su uz lake prepreke spretnosti rješavali zadatke iz Prirode i društva po razredima te skupne eko –zadatke. Cilj igara bio je pokazati naučeno gradivo iz Prirode i društva na zabavan način te potaknuti učenike na bavljenje tjelesnom aktivnošću u cilju njihovog mentalnog i tjelesnog zdravlja.

Voditeljica igara je bila učiteljica Martina Škorvaga Zagrajšek.

Pobjednici 1. razreda: Tara Hrvojević (2x), Valerija Markorvić

i učenica 1.r. matične škole Melita Šveiger

(Područna škola Tominovac; učiteljica Tajana Andrišek)

Pobjednici 2. razreda: Ema Marić, Arijan Kordiš, Nika Mijoković, Ivan Prpić

(Područna škola Vetovo; učiteljica Martina Škorvaga Zagrajšek)

Pobjednice 3. razreda: Laura Pastierik, Leona Zorić, Ines Hurtiš, Iva Grgić

(matična škola; učiteljica Melita Kuščer)

Pobjednici 4. razreda: Mario Mihalj, Gojković Leonarda, Stanić Ema, Stanušić David

(Područna škola Kula; učiteljica Marica Rušec)

Čestitamo!

U cilju razvoja dodatne tjelesne aktivnosti i poticanja bavljenja sportom svim odjelima razredne nastave (21) ravnatelj Miljenko Crnjac dodijelio je lopte.

U 10.00 uslijedila je stanka i doručak za sve učenike u školskoj kuhinji.

Nakon stanke, u 10.30 u kino–sali prezentiran je ekološki rad učenika nižih razreda pod nazivom Ekologija i čarolija.  Prezentaciju su izradile učiteljice nižih razreda i učiteljica Matematike i informatike Marijana Karničnik.

Nakon prezentacije, vjeroučitelj Miroslav Peroutka predstavio je humanitarnu akciju Stari papir za nove knjige, koja je do sada održana u područnim školama Vetovo i Tominovac. Humanitarna akcija organizira se u suradnji sa Caritasom, koji će od prodaje prikupljenog papira osigurati dio sredstava za kupnju udžbenika i školskog pribora učenicima iz socijalno ugroženih obitelji. G. Peroutka pozvao je sve prisutne da se uključe i pridonesu toj humanitarnoj akciji.

Program je nastavljen raznovrsnim i zanimljivim točkama priredbe učenika nižih razreda. Voditeljica priredbe je bila učiteljica Kristina Barić.

U program priredbe uključili su se: mali zbor matične škole pod vodstvom učiteljice Glazbene kulture Elizabete Štancl, učenici 2. a razreda učiteljice Anite Stojčević, učenici 2. razreda Područne škole Vetovo učiteljice Martine Škorvaga Zagrajšek, učenici Područne škole Grabarje učiteljica Maje Andrlić i Ljubice Stanković, učenici Područne škole Kula učiteljica Marice Rušec i Ane Vidmar, učenici 3. razreda učiteljice Melite Kuščer te učenica 4. razreda učiteljice Snježane Ilić.

U 11.30 slijedile su sportske igre nogomet i graničar za učenike trećih i četvrtih razreda na sportskom igralištu škole. Voditelj sportskih igara bio je učitelj Ivo Marković.

Pobjednička ekipa u nogometu: 4. razred Područne škole Vetovo; učiteljica Marija Marjanović

Pobjednička ekipa u graničaru: 4. razred Područne škole Vetovo; učiteljica Marija Marjanović

Čestitamo!

Od 8.00 do 14.00 u prostorijama škole posjetitelji su razgledali likovno–literarnu izložbu učenika na temu Ekologija i čarolija. Uz prekrasne  likovne i literarne radove uživali smo i u kreativnoj likovnoj radionici učenika nižih razreda.

Voditeljica izložbe i likovne radionice bila je učiteljica Anita Stojčević.

Hvala svim učenicima i učiteljima koji su aktivno sudjelovali u Danu škole i svim posjetiteljima koji su svojim dolaskom uveličali ovaj dan!

Tekst: Martina Škorvaga Zagrajšek

Fotografije: Mario Ugarković