Dan kruha u novouređenoj PŠ Tominovac
Autor: Martina Nikolić, 20. 10. 2016.

Područna škola Tominovac obilježila je Dane kruha u novouređenom prostoru škole.

Davno, 1997. godine, upisala sam prvi razred Osnovne škole Zdenka Turkovića u Kutjevu u PŠ Tominovac, a nakon 18 godina postala sam učiteljica u istoj školi. Zaista, puno je vremena prošlo, ali kada sam prošle školske godine kročila u učionicu škole koju sam davno napustila, skoro se ništa  nije promijenilo. Isti stari ormari kojima se pojedina vrata nisu mogla zatvoriti, ista stara, polupana ploča, stara boja i slovarica na oštećenim zidovima.

Pogledajte kako je škola izgledala.

Osim tepiha, koji su učenicima poklonili moji roditelji, te nove slovarice na zidu, sama nisam mogla puno toga promijeniti. Odlučila sam ove školske godine potražiti pomoć. Ravnatelj je škole imao puno razumijevanja i prihvatio je svaki prijedlog o uređenju te odlučio pomoći. Škola nam je tako omogućila bojenje zidova, lamperije i vrata u učionici i hodniku, novu ploču i platno za projektor. Učiteljica Marina Boić, roditelji  učenika i ja smo također pridonijeli uređenju škole kupnjom novih zavjesa, koje je sašila moja mama, a gradonačelnik grada Kutjeva, Josip Budimir, darovao nam je projektor koji nam je u njegovo ime uručio gospodin Mario Filek. Gospodin Stjepan Štajduhar iz škole je odvezao sav otpad koji smo skupili. Ovim putem učiteljica Marina Boić i ja se želimo još jednom od srca zahvaliti svima na pomoći i suradnji pri uređenju škole.

Učiteljica Marina Boić postavila je novu slovaricu za svoje prvašiće.

Ovako izgleda naš kutak za čitanje. Policu za knjige, tepih i jastučiće poklonila je obitelj Andrišek.

I stari ormari zasjali su novim sjajem. Hvala mojoj sestrični Ireni Čočić, baki i sestri na pomoći pri bojenju ormara.

Hvala učiteljici Marijani Andrišek iz Osnovne škole Mladost Jakšić koja nam je poklonila osam uokvirenih reprodukcija umjetničkih djela za nastavu Likovne kulture.

U ponedjeljak, 17.10.2016., učenici PŠ Tominovac obilježili su Dane kruha s učiteljicama i vjeroučiteljem. U goste smo pozvali roditelje, koji su nam donijeli razna peciva i kolače, te ravnatelja škole, na priredbu koju smo pripremili. Naši gosti nagradili su učenike pljeskom nakon priredbe, a zatim je uslijedila molitva i zahvalnost Bogu za kruh i plodove zemlje koju je predvodio vjeroučitelj Miroslav Peroutka. Slijedilo je kušanje kolača i druženje učenika s gostima koji su izrazili zadovoljstvo i radost zbog uređenja unutarnjega prostora škole. Učiteljica Marina Boić počastila je učenike i goste čipsom od jabuke, suhim šljivama te raznim vrstama sokova koje proizvodi Voćarstvo Boić.

Preostale kolače vjeroučitelj je odnio potrebitima. PŠ Tominovac već dvije godine sudjeluje u akciji Caritasa Stari papir za nove knjige, zato je vjeroučitelj učenicima donio mandarine koje im je Caritas poslao.

Tekst: Tajana Andrišek, mag.prim.educ.

Fotografije:    Irena Čočić

Marina Boić, mag.prim.educ.