« Travanj 2024 »

Zaharije i Zoran Diego predstavljali našu Školu na 24. Susretu mladih pjesnika Slavonije i Baranje u Cerniku
Autor: Josip Mažar, 27. 11. 2017.

U petak 24. studenog u prostorima osnovne škole "Matija Gubec" u Cerniku održan je 24. Susret malih pjesnika Slavonije i Baranje. Rezultat manifestacije je Zbornik s 40 učeničkih radova koji je ove godine posvećen Tinu Ujeviću. Ovogodišnje izdanje Zbornika nosi naziv "Dijete sam ljepote i sna". Povjerenstvo je u Zbornik radova odabralo i radove dvaju naših učenika. To su radovi Zaharije Matijevića s pjesmom "Kutjevo, grade moj" i Zorana Diega Juranovića s pjesmom "Advent". Mentorica učenicima je bila učiteljica Ljiljana Bernatović Markota.

Nakon toplih uvodnih riječi ravnateljice OŠ "Matija Gubec", Cernik, Reze Benković, 24. Susret malih pjesnika Slavonije i Baranje je otvorio općinski načelnik Vitomir Žakić. Poslije svečanog otvaranja manifestacije sve sudionike je blagoslovio fra Vjenceslav Janjić te sve prisutne pozvao u obilazak Franjevačkog samostana i crkve Sv. Petra apostola kako bi se upoznali s važnim znamenitostima ovoga kraja.

Mali pjesnici iz 35 škola, na natječaj su poslali 105 pjesama od kojih je Povjerenstvo (profesorica i spisateljica Đurđica Stuhlreiter, pjesnikinja Evica Kraljić i profesorica Vjekoslava Bagarić) odabralo 40 radova za zbirku radova "Dijete sam ljepote i sna". Povjerenstvo je posebno izdovojilo i nagradilo 5 radova:

JADRANKA VALIĆ iz OŠ „Vjekoslav Klaić“ Garčin s pjesmom Dadin divan ( voditeljica Ana Tereza Barišić), IVA BUDŽAKI iz OŠ „Franjo Kežme“ Osijek s pjesmom Minuta šutnje za Vukovar ( voditeljica Ivana Rašić), FABIJAN VOĐINAC iz OŠ „Josip Kozarac“ Slavonski Šamac s pjesmom Skladba života ( voditelj Josip Galović), NINA MATANOVIĆ iz OŠ „Mato Lovrak“ Županja s pjesmom Što sve u pjesmu može stati (voditeljica Radojka Matić) i TEA KEKEZ iz OŠ „Ivan Goran Kovačić“ Staro Petrovo Selo s pjesmom Tišina voditeljica Marija Mikanović).

Pokrovitelj susreta malih pjesnika Slavonije i Baranje bilo je Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa i Općina Cernik.

Ovim putem još jednom zahvaljujemo domaćinima na toploj dobrodošlici i odličnoj organizaciji 24. Susreta malih pjesnika Slavonije i Baranje. Nadamo se da će i u budućnosti nastaviti njegovati tradiciju i bogatstvo jezičnog izražavanja u stihovima.

Još jednom čestitatamo našim učenicima i mentorici na ostvarenom uspjehu, te se nadamo da će nas i u budućnosti razveseljavati s novim uspjesima.

Radove naših učenika možete pročitati u privitku.

Izvor: http://www.novagra.hr/24-susret-malih-pjesnika-slavonije-i-baranje-odaju-zahvalu-jeziku-i-cuvaju-jezicnu-bastinu-svoga-zavicaja/ i http://radiong.hr/v2/odrzan-24-susret-malih-pjesnika-slavonije-baranje-foto/
Advent.pdf (111.42 KB)
Kutjevo.pdf (95.29 KB)