Županijska smotra LiDraNo 2018. - dramska skupina predložena za Državnu smotru!
Autor: Martina Nikolić, 26. 2. 2018.

16.veljače 2018. godine u OŠ Antuna Kanižlića u Požegi održana je Županijska smotra LiDraNo 2018.

Učenici naše škole sudjelovali su u kategorijama pojedinačni i skupni dramski izraz te literarni izraz.

Pojedinačni i skupni dramski izraz

Domagoj Čamak
, učenik 7.a razreda, izveo je monolog Gejmer nastao prema knjizi Bacit ću ti kompjutor kroz prozor, J. Tihi Stepanić. Prosudbeno povjerenstvo za dramski izraz pohvalio je njegovu uvjerljivu i zanimljivu izvedbu i odabir teksta koji je govorio.

Odlične komentare i od strane Prosudbenoga povjerenstva i od strane gledatelja u kazalištu, dobio je skupni nastup učenika naše škole. Desetoro učenika 7.a i 7. b razreda odglumilo je dramsko-scensku igru A što/tko (nama) ostaje za koju je tekst napisala profesorica Anita Katić na temelju ideja članova dramsko-recitatorske skupine. Dramska igra govori o sve češćim odlascima mladih ljudi iz Slavonije. Unatoč ozbiljnosti teme, zanimljiva scenska rješenja i humoristični komentari bećarcima i replikama glumaca, omogućuju da se dramska igra prati sa zanimanjem i lakoćom. Ugođaj je dodatno ostvario učenik Krešimir Dukmenić svirajući bisernicu.

U dramskoj su igri sudjelovali: Krešimir Dukmenić, Anđela Marković, Ena Jugović, Mihaela Mikić, Patrik Žegrec, Mihael Jambrek, Domagoj Čamak, Ivan Miškić, Kristina Žegrec i Marina Maljur.

Mentorica je dramsko-recitatorske skupine profesorica Anita Katić.

Povjerenstvo za dramski izraz predložilo je dramsku igru za sudjelovanje na Državnoj smotri LiDraNo 2018.

Literarni izraz

Učenici Zoran Diego Juranović, Zaharije Matijević i Sara Grgić, članovi Literarne družine naše škole, uspješno su nastupili na Županijskoj smotri LiDraNo. Mentorica Ljiljana Bernatović Markota pratila je učenike na nastupu.

Stručno povjerenstvo posebno je pohvalilo učenike: Saru Grgić, Zaharija Matijevića i Zorana Diega Juranovića za njegovanje tradicionalnih običaja svoga kraja kao i očuvanje kulturnih i materijalnih dobara Kutjeva i okolice.

Čestitke učenicima i mentoricama na uspješnom sudjelovanju!