U našoj školi održana Vjeronaučna olimpijada, naša ekipa natjecanje završila na izvrsnom 2. mjestu!
Autor: Josip Mažar, 31. 1. 2019.

U srijedu 31. siječnja 2019. godine naša Škola je bila domaćin Vjeronaučne olimpijade, međuškolskog natjecanja za učenike Požeško-slavonske županije. Tema ovogodišnje Vjeronaučne olimpijade je posvećena svetosti, a naslovljena je „Svjedoci radosne vijesti u hrvatskom narodu“. Natjecanju je pristupilo 11 škola, a svaku školu je predstavljao tim od 4 učenika. Najuspješniji tim su bili učenici Katoličke osnovne škole iz Požege s mentorom vlč. Ivicom Bošnjakom  koji su prikupili 281 bod. Naš tim je zauzeo izvrsno 2. mjesto s ukupno 254 boda, a bio je sastavljen od učenica 5. razreda (sve ostale ekipe bile su sastavljene od starijih učenika) - Mia Čevapović, Magdalena Grgić, Ljubica Marković i Mihaela Novak Bareković. Njihov mentor bio je vjeroučitelj Milorad Bandalo. Treće mjesto na natjecanju zauzela je OŠ "Mladost" iz Jakšića s ukupno 228 bodova. Njihova mentorica je bila vjeroučiteljica Helena Jelčić.

Natjecanju je prethodio uvodni program na kojem su nastupili naši učenici - Anđela Marković, Ena Jugović, Mihaela Mikić i Kristina Žegrec su pročitale molitve svetaca te Ines Hurtiš i Tomislav Križanović koji su odsvirali pjesmu "Krist na žalu" na flauti i klarinetu. Za nastup su ih pripremile učiteljice Anita Katić i Elizabeta Štancl.

Nakon toga uslijedila je pozdravna riječ predsjednika Povjerenstva, vjeroučitelja Miroslava Peroutke, koji je u svom izlaganju pozdravio sve sudionike i njihove mentore i zahvalio se Školi Kutjevo koja je prihvatila organizaciju ovogodišnjeg natjecanja. Uvodnu molitvu je predvodio vlč. Ivica Bošnjak. Natjecanje je službeno otvorio ravnatelj naše Škole Miljenko Crnjac, koji je pozdravio sve okupljene i zaželio im ugodnu dobrodošlicu u našu školu i puno uspjeha na natjecanju. U ime Požeške biskupije sve nazočne je pozdravila suradnica Kathetskog ureda Patricija Brdar.

Nakon završetka natjecanja učenici su imali ručak i druženje, dok su članovi Povjerenstva ispravljali testove. Na kraju je uslijedilo proglašenje pobjednika te dodjela priznanja svim sudionicima natjecanja te dodjela nagrada najboljim ekipama i učeniku koji je najbolje riješio ispit (Ante Jakovljević iz Katoličke osnovne škole je imao 86 posto riješenosti ispita).

Konačne rezultate možete pogledati ovdje.

3. mjesto - OŠ "Mladost" Jakšić - 228 bodova

2. mjesto - OŠ Zdenka Turkovića Kutjevo - 254 boda