Ekološke akcije - plastični čepovi, baterije i papir!
Autor: Josip Mažar, 12. 3. 2019.

Kao što smo i ranije pisali sudjelujemo u raznim ekološkim akcijama a neke od njih su prikupljanja starih baterija, starog papira i plastičnih čepova. Stare baterije prikupljamo i važemo te na kraju godine nagradimo razredni odjel koji je prikupio najviše baterija po učeniku. Nagrada je slatki paket. Stari papir prikupljamo tijekom zadnjeg tjedna nastave u lipnju. Sav prikupljeni papir prosljeđujemo Caritasu Požega koji ga preuzima i prodajom papira pomaže onima kojima je potrebno. Plastične čepove prikupljamo cijelu godinu. Nakon što prikupimo veći broj čepova (15-ak vreća) šaljemo ih udruzi Oboljelih od leukemije i limfoma u Čakovec. Prvu pošiljku smo napravili prošli tjedan kada smo im poslali jedan dio onoga što smo prikupili. Ovim putem zahvaljujemo i tvrtki Vindija d.o.o. čiji vozači će prevesti čepove do Varaždina gdje će ih preuzeti članovi Udruge.

Nakon što zaprimi čepove, Udruga ih u suradnji sa Zadrugom Halycanum prvo sortira, a potom i reciklira i/ili prodaje ili stvara nove proizvode. Sredstvima dobivenim od prodaje sirovina ili novih gotovih proizvoda sufinanciraju nabavku skupih lijeva za liječenje teških malignih bolesti u slučaju da ih ne sufinancira HZZO. Ovom hvalevrijednom akcijom u zadnjih godinu i nešto dana u matičnoj školi i u svim našim područnim školama prikupili smo 15-ak vreća čepova. Ovim putem zahvaljujemo svima Vama koji ste donijeli čepove u školu i na taj način pomogli onima kojima je potrebna pomoć.

Još jednom podsjećamo da čepove i baterije možete donijeti u školu i u suradnji s pedagogom dodatno doprinijeti i očuvanju okoliša i pomoći djeci koja su oboljela od malignih bolesti.