Učenici nastupili na Županijskoj smotri - LiDraNo!
Autor: Josip Mažar, 31. 3. 2019.

18. veljače u osnovnoj školi braće Radića u Pakracu održana je Županijska smotra LiDraNo. Na smotri su tradionalno nastupili i naši učenici dramske i literarne skupine sa svojim voditeljicama učiteljicama Ljiljanom Bernatović-Markota i Anitom Katić, a za svoje nastupe su dobili pohvale i visoke ocjene. U nastavku možete pročitati kako su izgledali njihovi nastupi, a u privitku možete pročitati i pjesme s kojima su učenici nastupali.

Na Županijskoj smotri LiDraNo 2019. u OŠ braće Radića u Pakracu nastupili su učenici literati naše škole: Klara Malčić, učenica 5. razreda, Sara Grgić i Zaharije Matijević, učenici 7. razreda sa svojom mentoricom Ljiljanom Bernatović-Markota.  Svoje su samostalne literarne radove jako  lijepo  pročitali, a članovi Prosudbenog povjerenstva dali su visoke ocjene za literarni izričaj te naglasili i pohvalili učenike za  nesvakidašnji  izbor tema lirskih pjesama. Naročito je pohvaljen Zaharije za pjesmu Odlaze..., tužnu sliku svakodnevne stvarnosti u  našoj Slavoniji.

Sve čestitke malim pjesnicima i neka nastave i dalje pisati.

Učenici dramsko-recitatorske skupine predstavili su se u kategoriji skupnih i pojedinačnih nastupa.

U kategoriji pojedinačnih nastupa predstavila se Klara Malčić, učenica petoga razreda, monologom Kosjenka napisanim prema priči Regoč Ivane Brlić-Mažuranić. Povjerenstvo je pohvalilo Klarinu izvedbu koja je bila logična što pokazuje da joj je tekst blizak i razumljiv. Također je pohvaljena njezina igra u koju uključuje cijelo tijelo i kostimsko-rekvizitska rješenja.

U kategoriji skupnih nastupa učenici osmih razreda izveli su dramsko-scensku igru Obične školske priče?! Povjerenstvo je pohvalilo ideju predstave i način na koji je u njoj obrađena tema prepoznatljivih školskih situacija. Pohvaljena su i neka scenska rješenja prikazana tijekom igre. Skupni je nastup predložen za sudjelovanje na smotri na državnoj razini.

U predstavi Obične školske priče?! sudjelovali su: Domagoj Čamak, Anđela Marković, Ena Jugović, Šimun Šarić, Krešimir Dukmenić, Mihael Jambrek, Patrik Žegrec, Kristina Žegrec, Marina Maljur i Mihaela Mikić.

Tekst predstave napisali su članovi skupine i njihova mentorica i profesorica Anita Katić.

Tekst: Ljiljana Bernatović- Markota i Anita Katić

Moja_zvijezda.pdf (77.23 KB)