Kviz iz lektire
Autor: Martina Nikolić, 16. 4. 2019.

Školsko natjecanje iz lektire održalo se danas u školskoj knjižnici. Sudjelovali su učenici od 1. do 4. razreda matične škole i područnih škola.

Učenici su čitali dvije zadane knjige te pokazali da su se stvarno dobro pripremili.

Natjecanje iz lektire ove godine smo organizirali kao dio programa Noći knjige. Noć knjige se obilježava 23.4.2019. upravo kada su učenici na proljetnim praznicima. Zbog toga smo ove godine prilagodili sadržaj i vrijeme održavanja učenicima i nastavi. Govorili smo o knjigama koje volimo i ukazali na važnost čitanja i razvijanja ljubavi prema knjigama.

Učenici prvog razreda izvrsno su riješili kviz pa smo imali jednak broj bodova pri vrhu te smo morali ići u borbu za prvo mjesto s dodatnim pitanjima. Na kraju su pobjedu osvojile Kul cure, učenice 1. razreda matične škole.

Učenici drugog razreda osvojili su dosta visoke bodove. Razlika prvoplasiranih i drugoplasiranih bila je u samo 1 bodu. Pobjedu su osvojili dečki iz tima Lektirni iz Kutjeva.

Učenici trećeg razreda pokazali su izvrsno znanje pročitanog djela. Radilo se samo o nekoliko netočnih odgovora, dok je jedna ekipa odgovorila točno na sva postavljena pitanja.  Tim Genijalke, djevojke iz PŠ Vetovo osvojile su maksimalnih mogućih 49 bodova.

Učenici 4. razreda također su pokazali jako dobro znanje o pročitanoj lektiri. Jedan tim se ipak izdvojio s osvojenih 47/49 bodova. Tim Lektirići, učenici PŠ Vetovo zasluženo su osvojili prvo mjesto.

Svi učenici nagrađeni su za svoj trud simboličnim darovima. Najbolje učenike posebno smo nagradili za izvrsne rezultate.