KaZlaDo 2019. - Skupni nastup naše Škole proglašen najboljom predstavom u kategoriji osnovnih škola!
Autor: Josip Mažar, 8. 5. 2019.

U Gradskom je kazalištu 2. svibnja 2019. godine održan peti po redu festival dječjeg dramskog stvaralaštva na području Požeško-slavonske županije KaZlaDo 2019. Na KaZlaDu su se ove godine predstavili učenici naše škole u dvije kategorije.

U kategoriji pojedinačnih monologa nastupila je učenica petoga razreda Klara Malčić. Prosudbeno je povjerenstvo njezinu izvedbu monologa Kosjenka ocijenilo izvrsnom, pohvalilo uvjerljivost Klarine glume, uvjerljiv razgovor sa zamišljenim sugovornikom te suvislu upotrebu rekvizita i scenografije.

U kategoriji skupnih nastupa učenici osmoga razreda izveli su svoju scensku igru Obične školske priče?! Prosudbeno je povjerenstvo proglasilo ovu scensku igru najboljom predstavom u kategoriji osnovnih škola istaknuvši dobru suigru, uživljenu glumu, primjerenost i aktualnost teme te suvremen jezik kojim je predstava realizirana. Pohvalili su prenošenje emocije na gledateljstvo koje dječju predstavu samo pop sebi prenosi na jednu višu razinu. U scenskoj igri Obične školske priče?! glume: Domagoj Čamak, Anđela Marković, Ena Jugović, Krešimir Dukmenić, Šimun Šarić, Mihael Jambrek, Marina Maljur, Mihaela Mikić, Kristina Žegrec i Patrik Žegrec. Voditeljica je dramsko-recitatorske skupine Anita Katić, prof.

Na KaZlaDu je prikazano šest skupnih nastupa u kategoriji osnovnih škola, dva skupna nastupa u kategoriji srednjih škola te dvanaest pojedinačnih nastupa u kategoriji osnovnih i srednjih škola. Nakon izvedbi učenici su imali priliku raditi dramske vježbe u radionicama s profesionalnim glumcima i dramskim pedagozima.

Čestitamo našim mladim uspješnim glumcima!!!

Tekst: Anita Katić