Ekskurzija učenika 7. razreda!
Autor: Josip Mažar, 5. 6. 2019.

Od 22. do 24. lipnja učenici 7. razreda su zajedno sa svojim razrednicama Ljiljanom Bernatović Markota i Elizabetom Štancl te pedagogom Josipom Mažarom bili na ekskurziji u Lici i Dalmaciji.

Na početku smo posjetili  Pećinski park Grabovača - ušli su u špilju Samograd koja je najveća i napristupačnija u cijelom parku.

Potom smo posjetili Memorijalni centar "Nikola Tesla" u Smiljanu, rodnom mjestu Nikole Tesle. Tu smo saznali jako puno bitnih stvari o životu i radu Nikole Tesle te njegovom velikom doprinosu za razvoj cjelokupnog društva.

Nakon noćenja u Zadru idući dan smo posjetili Nacionalni park Krku gdje su nas oduševili netaknuta priroda i mnogobrojni slapovi.

Uslijedio je popodnevni obilalak Šibenika - najstarijeg grada koji su osnovali Hrvati. Prošetali smo gradom te posjetili katedralu koja se nalazi na UNESCO-om popisu kulture baštine.

Hrabriji su dan zaključili kupanjem, dok su ostali prošetali lijepim stazama uz obalu ili oko hotela.

Zadnji dan smo upoznavali Zadar, staru gradsku jezgru te novu turističku sadržaje - Morske orgulje i Pozdrav suncu.

Za kraj ekskurzije smo posjetili drevni grad Nin koji su osnovali Liburni u 9. stoljeću. U vrijeme narodnih vladara Nin je bio izrazito važna luka, političko i vjersko središte hrvatskih knezova i kraljeva.

Umorni, zadovoljni i raspjevani smo se vratili svojim domovima u kasnim večernjim satima.