Učenici PŠ Bektež na terenskoj nastavi u Kući Panonskog mora!
Autor: Josip Mažar, 9. 3. 2020.

Uzbuđeni i spremni za nova znanja i izazove učenici, roditelji i učiteljice Martina i Iva iz PŠ Bektež su se 6. ožujka uputili prema Velikoj. U  Velikoj se naime nalazi „Kuća Panonskog mora“, koja je bila naše odredište. Učenici nisu mogli ni zamisliti što ih tamo očekuje. U novouređenoj “Kući Panonskog mora”, uz najsuvremeniju tehnologiju, može se saznati kakav je nekada bio život na našim prostorima i što je od njega ostalo danas. Učenici su „hodali“ stopama dinosaura, uspoređivali ih s veličinom svojih stopala, tražili su školjke u pijesku, čudila su se kako je prije na našim prostorima bilo more, te koje su sve životinje ovdje prije živjele.

Nakon predavanja i razgledavanja ostataka fosila mogli su napraviti svoj selfie i slagati puzle. Zatim je na red došla i malena provjera znanja uz zanimljiv labirint, a sve se to zaokružilo igrom, penjanjem, ljuljanjem…

Nakon igre, učenicima smo pripremili iznenađenje, ručak u restoranu u Trenkovu, gdje su vidjeli dvorac i školu.

Učenici su bili oduševljeni, baš kao i roditelji i učiteljice. Svi smo spremni za novi izazov i sljedeću terensku nastavu, jer smo oduševljeni učenjem na ovakav način.

Tekst i fotografije: Iva Ivanović, mag. prim. educ. i Martina Metić, mag. prim. educ.