Još jedan međunarodni uspjeh učenika naše škole
Autor: IVANA MARKOVIĆ, 4. 6. 2012.

Dominik Budimir, učenik 3. razreda naše škole, po treći puta je sudjelovao, i to vrlo uspješno, na međunarodnom natječaju u SR Njemačkoj.

Ove školske godine natjecao se u likovnom izričaju na temu "Begegnung mit Osteuropa" u organizaciji Ministarstva kulture njemačke savezne pokrajine Sjeverna Rajna i Vestfalija te Vlade u Münsteru.  Cilj natjecanja suradnja je njemačkih škola sa školama istočne Europe, razvoj tolerancije  i međukulturalnog dijaloga te promicanje ideje Europe bez granica.

Moto ovogodišnjeg natjecanja bio je "Mi pokrećemo Europu", a Dominik se odlučio za temu "Chagall - san o letenju".

Zadatak je bio naslikati sliku dijela domovine na kojoj se skače, leti.... , a poticaj mu je bila slika Marca Chagalla. Odabir materijala i tehnike prepušten je samim natjecateljima. Dominik se odlučio  za rad kolažem, a prikazao je let u zemlju kravata fotografirajući kravate svoga djeda.

Odlučio se za simbole Hrvatske koji su njemu najupečatljiviji, a očito su se odabrani motiv i njegov prikaz svidjeli i žiriju jer je Dominika nagradio međunarodnom diplomom za njega i njegovu učiteljicu i pobjedničkom nagradom u novčanom iznosu od 100 eura.

Pomoć pri prijevodu na njemački jezik bila je Dominikova majka Martina, prof. njemačkog jezika i književnosti, a slika je rađena pod budnim okom njegove mentorice učiteljice Marije Kukić.

Veselimo se što je naš učenik nastavio promidžbu naše škole u svijetu i nadamo se da će njegov uspjeh motivirati i ostale učenike i njihove mentore da i oni sudjeluju u sličnim natjecanjima.

Iskrene čestitke!